Ana Sayfa / EĞİTİM / Akdenizli öğrenciler sınav stresinden sinema ile uzaklaştı

Akdenizli öğrenciler sınav stresinden sinema ile uzaklaştı

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin yoğun sınav dönemlerinde streslerini üzerlerinden atmalarına yardımcı olmak için sinema etkinliği düzenledi.

Gençlere yönelik kültürel ve sanatsal etkinliklere devam eden Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ‘Öğretmenim’ isimli filmi öğrencilerle buluşturdu. Bu çerçevede, Fatma Zehra Lisesi, Sabiha Çiftçi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Akdeniz Belediyesi Etüt Merkezi’nde eğitim gören yaklaşık bin öğrenci, sınav stresinden uzaklaşması için sinema ile buluşturuldu.

“Çok eğlenceli bir etkinlikti”

Etkinliğin kendileri için çok verimli olduğunu söyleyen Ahmet Cihangir isimli öğrenci, “Biz, Akdeniz Belediyesi Etüt Merkezi’de TYT-AYT üniversite sınavına hazırlanıyoruz. Sınav stresinden uzaklaşmak için sinema etkinliğine katıldık. Çok güzeldi, çok eğlenceli, maceralı bir etkinlikti” dedi.

“Stresten oldukça uzaklaştık”

Etüt Merkezi öğrencilerinden Ayşe Deniz ise “Sayısal bölümündeyim, burası bize çok iyi geldi sınav stresinden oldukça uzaklaştık.  Şuan kendimi çok rahat hissediyorum. Film çok güzeldi, çok eğlendim filmi izlerken” ifadelerini kullandı. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Görme engelli çift talep etti, belediye ekipleri hemen harekete geçti

Akdeniz Belediyesi, görme engelli çiftin asfalt ve kaldırım isteğini kısa sürede yerine getirdi. Kurumsal hat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir