Ana Sayfa / Manşet / Ali Bozan: Kent dinamikleriyle birlikte sorunların üstesinden geleceğiz

Ali Bozan: Kent dinamikleriyle birlikte sorunların üstesinden geleceğiz

KESK’e bağlı Tarım Orkam Sen Mersin Şubesi’nin 8’inci Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, örgütlü kamu emekçilerinin tüm baskı koşullarına rağmen hiç vazgeçmeden emek mücadelesini yürüttüğünü belirterek, “Hep birlikte emeğin haklı sesini daha da yükselteceğiz” dedi.

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Tarım Orkam Sen Mersin Şubesi’nin 8. Olağan Genel Kurulu’na katıldı ve yeni dönemde sendikanın yönetiminde yer alacak emekçilere başarılar diledi.

“Sorunları Meclis’te dile getirmekle kalmayacağız, sahada da birlikte olacağız”

Genel Kurul’da divanı ve katılımcıları selamlayan Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, kamu emekçilerinin yaşadığı baskı ve zorlu süreçlere değindi. KHK zulmüyle binlerce emekçinin işinden edildiğini anımsatan Bozan, ihraç edilen tüm emekçilerin bir an önce işine iade edilmesi gerektiğini vurguladı. Emekçilerin ‘insanca yaşamaya yetecek bir ücret’ talebini de dile getiren Bozan, emekçilerin bu talebinin karşılanması için de gerekli çalışmaları yürüteceklerini belirtti.

Bozan, Tarım Orkam Sen’in yapısı itibariyle örgütlü mücadelede çok önemli bir role sahip olduğunu da belirterek, devamında şu ifadeleri kullandı: “Aynı mahallenin çocuklarıyız. Seçim çalışmaları yürütürken ‘Birlikte kazanacağız’ dedik. Geçici tarım işçilerinin yaşadığı sorunlar var. Yaşanılan sorun ve sıkıntıları biliyoruz. Mersin’de biliyorsunuz ki bu alanda çalışma yürüten Güvencesiz İşçiler Derneği var. Derneğin seçim öncesi hazırladığı bir rapor vardı. Bize de iletildi bu rapor. Önerileri aldık. Bu kentin milletvekili olarak, bu kentin dinamikleriyle yani aynı mahallenin insanları olarak bizler, birlikte çalışarak sorunlarımızın üstesinden geleceğiz. Sorunları sadece Meclis’te dile getirmekle sınırlı kalmayacağız, sahada da birlikte olacağız.” (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Başkan Özyiğit, bir metre asfalta, beş ağaç dikmeliyiz

Mersin Yenişehir Belediyesi, Fuat Morel Mahallesi’nde oluşturduğu korulukla kente yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyor. Korulukta ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir