Ana Sayfa / GÜNDEM / Başkan Yılmaz: Türk kadını, kahramanlığı ve vatanseverliğiyle dünyaya örnek olmuştur

Başkan Yılmaz: Türk kadını, kahramanlığı ve vatanseverliğiyle dünyaya örnek olmuştur

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kadınların sevgi, şefkat ve üretkenliğiyle toplumun birleştirici ve koruyucu unsuru olduğunu belirten Başkan Yılmaz, deprem felaketinin ardından da ülkemizin dört bir yanındaki kadınların kenetlenerek yaraların sarılması için mücadele ettiğini söyledi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün, bu yıl buruk bir şekilde kutlandığını belirten Başkan Yılmaz; “Öncelikle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Yaralarımızı el ele omuz omuza hep birlikte saracağız. Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle, hayatımızın her alanında büyük rol üstlenen tüm kadınlara sağlıklı ve huzur dolu bir ömür diliyorum” dedi.

“Toplum olarak kadınlarımıza ne kadar çok fırsat sunarsak daha da güçlenir ve daha ileriye gideriz” diyen Başkan Yılmaz, kadınların gerek aile gerek toplum yapısının temel direği olduğuna vurgu yaptı.

“Toroslar’da dayanışmanın en güzel örneği yaşanıyor”

Başkan Yılmaz, Kahramanmaraş merkezli 11 ili vuran depremin yaralarını sarmak için Toroslar’da da büyük bir dayanışma örneği yaşandığını ve bununla da gurur duyduklarını söyledi.

Gönüllü vatandaşlardan gelen yardım malzemelerinin yanı sıra Toroslar Belediyesinin TORTEK eğitmenleri ve kursiyerleri, soğuk hava koşulları nedeniyle afet bölgesinde yaşayan vatandaşların en çok ihtiyaç duyduğu kışlık malzemelerden olan atkı, bere, patik, eldiven, yelek, süveter, ceket, şal ve çocuk battaniyesi örüyor. TORTEK merkezlerinde, polardan battaniye, bere, patik ve çorap da dikilerek depremzedelere ulaştırılıyor.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın eşi Meltem Yılmaz da kursiyerleri yalnız bırakmıyor. El birliğiyle yapılan bu duyarlı çalışmaya, gönüllü girişimcilerin yanı sıra mahalle sakinleri de evlerinden destek veriyor. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Başkan Seçer, 61. Mut Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivali’ne katıldı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘61. Mut Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivali’ne katılım ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir