Ana Sayfa / Manşet / DEM Parti’den miting gibi açılış: “Akdeniz yeniden halkların olacak”

DEM Parti’den miting gibi açılış: “Akdeniz yeniden halkların olacak”

DEM Parti Akdeniz’de kitlesel bir şekilde büro açılışları gerçekleştirdi. Görkemli bir şekilde gerçekleştirilen büro açılışlarında konuşan Akdeniz Belediye Eş Başkan adayları Nuriye Arslan ve Hoşyar Sarıyıldız, Akdeniz’e eşit hizmet sunacaklarını belirterek, “Akdeniz 31 Mart’tan sonra yeniden halkların olacak” dediler.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Akdeniz ilçesine bağlı Gündoğdu ve Siteler Mahallelerinde seçim bürosu açılışları gerçekleştirdi. Gündoğdu halkının yoğun katılım gösterdiği açılışlar halaylar ile başladı. İlk olarak gerçekleştirilen büro açılış öncesinde DEM Parti Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Adayları Nuriye Arslan ve Hoşyar Sarıyıldız, DEM Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, DEM Parti Mersin İl Örgütü Eş Başkanları Bedriye Kuş ve Reşat Aşan açılış için bir araya gelen halkı selamladı.

“Belediyemizi gençlerin ve kadınların rengine büründüreceğiz”

Burada yapılan açıklamada konuşan Nuriye Arslan, “Halkımızdan gördüğümüz yoğun ilgi ve sahiplenme, belediyemizi tekrar kazanmaya dair bizlere inanç ve motivasyon sağlıyor. Özellikle kadın ve gençlerimizin gözlerindeki, ışık yolumuzu aydınlatıyor ve umudumuzu besliyor. 31 Mart’ta DEM Parti ile sandıkların içinden barışı, demokrasiyi, halkların kardeşliğini çıkaracağınıza inanıyoruz. Akdeniz Belediyesi’ni sizin hizmetinize sunacağız. Belediyemizi rengini gençlerin, kadınların rengine büründüreceğiz. Dem, Akdeniz DEM’i” dedi.

“Belediyeyi halkımızın hizmetine sunacağız”

Son olarak söz alan Hoşyar Sarıyıldız, 31 Mart’ta Akdeniz Belediyesi’nin halka armağan edileceğini belirterek şunları kaydetti: “Sizin, bizim vergilerimizle reklamlarını yapan Gültak’a sesleniyoruz.  Bunların hesabını soracağız. 1 Nisan’dan sonra yapacağımız ilk iş yolsuzlukların teşhirini yapmak olacak. 3 dönem belediye bizdeydi. Onlarca hizmet, binlerce çalışmamız oldu. Bizim emeğimizi gözlerini kırpmadan çarçur ettiler. Bunun hesabını sandıklarda soracağız. Akdeniz, her kesimden insanın kardeşçe yaşadığı güzel bir kent. Biz eşit hizmetle halkımıza hizmet edeceğiz. Yoksul emekçi halkımıza kol kanat gereceğiz. Belediyeyi işçi emekçi halkımızın hizmetine sunacağız.”

Yapılan konuşmaların ardından ilk seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi. Daha sonrasında ise Siteler Köprüsü’nde bulunan seçim bürosunun açılışını gerçekleştirmek üzere yürüyüş yapıldı. Yürüyüş esnasında da sık sık “jin, jiyan, azadi”, “Akdeniz bizimdir bizim olacak” sloganları atıldı. Kitlesel yürüyüşün ardından ikinci seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi.  (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Akdeniz’de 23 Nisan Bayramı temsili devir teslim töreni

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Hoşyar Sarıyıldız ve Nuriye Arslan, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir