Ana Sayfa / Manşet / Görme engelli çift talep etti, belediye ekipleri hemen harekete geçti

Görme engelli çift talep etti, belediye ekipleri hemen harekete geçti

Akdeniz Belediyesi, görme engelli çiftin asfalt ve kaldırım isteğini kısa sürede yerine getirdi. Kurumsal hat üzerinden Başkan Gültak’a sesli mesaj yollayan Enver Bayram; “Bir gün sonra dönüş yaptılar. Bu beni gerçekten çok mutlu etti. Ekipler de hemen sokağımızda çalışmaya başlayıp kaldırımları ve asfaltımızı yeniledi. Başkanımız Gültak’a çok teşekkür ediyor ve evimde ağırlamak istiyorum” dedi.

Akdeniz Belediyesi, gönül belediyeciliği ilkesiyle 7’den 70’e her vatandaşın talebine kısa sürede dönüş yapıp yerine getiriyor. Görme engelli Enver ve Neslihan Bayram çifti de cep telefonu üzerinden belediyenin kurumsal hattına Gültak’a ulaşarak kaldırım ve asfalt taleplerini bir mesajla iletti. Mesajın ulaştığı Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak da fen işleri ekiplerine talimat vererek hizmetin ulaştırılmasını istedi. Bunun üzerine Bayram Ailesi’nin oturduğu sokağı baştan aşağı yenileyen ekipler, çiftin talebini yerine getirdi, yolu, asfalt ve kaldırımı yeniledi. Öte yandan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli de görme engelli çifti ziyaret ederek, Başkan Mustafa Gültak’ın selamlarını iletti.

“Akdeniz’e yapılan çalışmalar hoşuma gidiyor”

Kısa sürede kendilerine dönüş yapılması ve talep ettikleri hizmetin yerine getirilmesi nedeniyle memnuniyetini dile getiren Enver Bayram, Başkan Gültak’a teşekkür etti, kendisini evinde misafir etmek istediğini söyledi. Gültak’ın bir hayranı olduğunu da vurgulayan Bayram; “Çünkü niye onun hayranıyım? Ben zaman zaman televizyondan, radyodan konuşmalarını, yaptığı çalışmaları dinliyorum, gerçekten çok pozitif bir insan. Bu da bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Hizmet ve çalışmaları hoşuma gidiyor. İnsanlarla sıcak konuşunca, insan ister istemez ayrı bir seviyor” dedi.

“Mesajıma 1 gün sonra dönüş yapıldı”

Akdeniz Belediyesi’ne cep telefonu ile yolladığı sesli mesaj ile ulaştığını kaydeden Enver Bayram; “Bir gün bir arkadaşım başkanımızın telefonunu buldu, bana verdi; ‘Ara ya da mesaj at’ dedi. Ben de sesli mesaj attım. Bunu yaparken dönüş yapılacağını pek umut etmedim. Mesajımda; ‘Sayın Başkanım, biz eşimle görme engelliyiz.

Mahallemizde bulunan kaldırımların yapılmasını, ayrıca belediyenin etkinliklerinden faydalanmak istiyoruz’ dedim. Bir gün sonra bana dönüş yapıldı. Gerçekten çok mutlu oldum. Ekipler hemen mahallemizde çalışmaya başladı, kaldırımları söktüler, asfaltımızı kazıp yenilediler” diye konuştu.

“Başkanımız göreve geldikten sonra Akdeniz’de çok şey değişti”

Neslihan Bayram ise, Akdeniz’in eskiden yatırımlardan mahrum kalan bir bölge olduğunu ifade ederek; “Akdeniz’in yıllarca köy gibi kalması beni hep üzüyordu. Burada yaşıyoruz. Ülkemizin her tarafı güzel… Başkanımız geldikten sonra Akdeniz’de gerçekten çok şey değişti. Hizmetlerden çok memnunuz. Televizyondan, radyodan çalışmaları duyuyoruz. Özellikle kentsel dönüşüm çerçevesinde yeni evler yaptı. Onları duydukça o kadar mutlu oldum ki keşke biz de o evlere sahip olsak diyorum. İnşallah seçimlerde başkanımız yeniden seçilirse hizmetler devam eder” ifadelerini kullandı. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

MTOSB’den İl Emniyet Müdürü’ne ziyaret

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Mersin İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk’ü makamında ziyaret ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir