Ana Sayfa / Manşet / “Kadın isterse her şeyi başarır”

“Kadın isterse her şeyi başarır”

ÇAAŞ Group, Berrak Su sponsorluğunda denizlere yelken açan, Mersin Rota Kulübü’nü temsil eden Denizanaları Kadın Yelken Takımı, İstanbul Açık Deniz Yay Yarışları Kulübü’nün 27-29 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da düzenlediği Cumhurbaşkanlığı 4. Uluslararası Yelken Yarışında kendi sınıfındaki kadın yelkenciler arasında birinci, kendi sınıfında ise dördüncü oldu.

Mersin Rota Kulübü’nü temsil eden Denizanaları elde ettiği başarılarla ödülden ödüle koşuyor. ÇAAŞ Group, Berrak Su’nun sponsorluğunda, katıldığı tüm turnuvalarda elde ettiği kupalarla Mersin’i gururlandırmaya devam eden Denizanaları, İstanbul Açık Deniz Yay Yarışları Kulübü’nün 27-29 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da düzenlediği Cumhurbaşkanlığı 4. Uluslararası Yelken Yarışında kendi sınıfındaki kadın yelkenciler arasında birinci, kendi sınıfında ise dördüncü olmayı başardı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına denk gelen Cumhurbaşkanlığı 4. Uluslararası Yat Yarışında boy göstererek elde ettiği dereceler ile Mersin’i gururlandırmaya devam eden Denizanaları Yelken Takımı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü 200’ü aşkın tekne, yelkenli ve genç sporcuların katılımı ile Dolmabahçe Sarayı önünde gerçekleştirilen kortej ile ilelebet payidar kalacak Cumhuriyete ve mavi vatana selam durdular.

Denizanaları Mersin Yelken Takımı yine birinci oldu

Turnuvanın ardından açıklamalarda bulunan Denizanaları, mücadele ettikleri her turnuvada kadının istediği her şeyi başarabileceğini gösterdiklerinin altını çizerek, “Bugüne kadar bir Akdeniz kenti olan ve deniz sporlarından maalesef uzak kalan Mersin’e tekrar su sporlarında da var olabileceğimizi kanıtladık. Kadınlara ve özellikle gençlere bir yol göstermek istedik. Mücadele ettiğimiz her turnuvada kadını ve Mersinli kadınları temsil edebilmenin sorumluluğu ile başarı için mücadele ediyoruz.

“Başarımızı cumhuriyet kadınlarına armağan ediyoruz”

Cumhuriyetimizin 100. Yılında elde ettiğimiz bu başarıyı; önce Mersinlilere sonrasında Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden ve hiçbir zaman hayallerinden vazgeçmeyen, her daim mücadelesine devam eden kadınlarımıza armağan ediyoruz. Her zaman yanımızda olan destekçilerimize teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.  (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Ekmen, Uluslararası Anadili Günü’nde yaşayan dil ve lehçeleri yeniden sordu

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Milli Eğitim Bakanı Yusuf ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir