Ana Sayfa / ASAYİŞ / Kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılar Mersin polisinden kaçamadı

Kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılar Mersin polisinden kaçamadı

Mersin Emniyet Müdürlüğü polisler, kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak, toplam 7 milyon dolandıran 4 şahıs yakalanarak tutuklandı.

Mersin Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı bir açıklamasında kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan 4 şahısın tutuklandığını duyurdu. Açıklamada “Mersin Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğine bağlı ekiplerimiz, kendilerini Polis-Savcı olarak tanıtmak sureti ile meydana gelen Nitelikli Dolandırıcılık yapan şahıslara yönelik operasyonlarına hız kesmeden devam ediyor. İl merkezimiz de bulunan bir müştekinin 400.000 TL dolandırılması olayında şüphelilerin kullandıkları araç tespit edilmiş ve yapılan takip sonucunda araç ilimizde yakalanmış, araç içerisinde yapılan aramada polis ve savcı olduklarına inandırmak amacıyla düzenlenmiş olan dokümanlar 5 adet cep telefonu banka kartı ve WhatsApp yazışmaları müştekiye ait saat ele geçirilmiştir

Ayrıca şahıslardan el edilen deliller ve dokümanlar üzerinde yapılan incelemeler neticesinde il merkezimizde meydana gelen 2 Milyon TL ve 5 Milyon TL olmak üzere toplamda 7 Milyon TL dolandırıcılık olayına karıştıkları tespit edilmiştir. Şüpheli şahısların özellikle yabancı uyruklu şahısları Polis/Savcı ünvanı kullanarak dolandırdıkları tespit edilmiş Koordineli olarak hareket eden 4 şüpheli şahıs yakalanmıştır. Olayda Yakalanan 4 şüpheli mahkeme kararı ile tutuklanmıştır”  bilgileri yer aldı. ( Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

MTOSB’den İl Emniyet Müdürü’ne ziyaret

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Mersin İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk’ü makamında ziyaret ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir