Ana Sayfa / GÜNDEM / Mersin Devlet Opera Ve Balesi Müdürlüğü Ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası işbirliğiyle

Mersin Devlet Opera Ve Balesi Müdürlüğü Ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası işbirliğiyle

Mersin Devlet Opera ve Balesi, 27 Ekim 2023 Cuma Adana’da , 29 Ekim 2023 Pazar günü ise Mersin’de 100. Yıl konseri ile seyircisi ile buluşacak. Mersin’de Cumhuriyet Meydanı’nda saat 20:00’da gerçekleşecek olan konser,Valiliğimizin  himayelerinde tüm İl Müdürlükleri ve  Akdeniz Bölge Garnizon Komutanlığımızın işbirliğiyle düzenlenecek. Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel konserde, bölgemizin iki güzide sanat kurumu olan Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve Mersin DOB Müdürlüğü ortaklaşa görkemli bir konser sunacaklar.

Adana’da  Çukurova Üniversitesi Kongre Salonu’nda 2000 kişiye,  Mersin’de ise  Cumhuriyet Alanında 10.000 bin kişiye ulaşmayı hedeflediğimiz konserlerimizin süresi 90 dk olarak planlanmıştır. Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve Mersin DOB Müdürlüğü’nün birleşerek 90 kişilik orkestra  ve 55 kişilik koro ile toplamda 145 sanatçının sahne alacağı konser, bölgemiz sanatseverleri için hem sanatsal hem de günün anlam ve önemi açısından son derece görkemli bir kutlama olacaktır.

Cumhuriyetimizin 100. Yıl Konserinde; Cumhurbaşkanlığımızca onaylanmış  “100. Yıl Marşı”nın yanı sıra Muammer Sun’ un “Köçekçe” adlı eseri ile “Cumhuriyet Filmi” ve “Kurtuluş Filmi” müzikleri ve marşlar seslendirilecektir. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Görme engelli çift talep etti, belediye ekipleri hemen harekete geçti

Akdeniz Belediyesi, görme engelli çiftin asfalt ve kaldırım isteğini kısa sürede yerine getirdi. Kurumsal hat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir