Ana Sayfa / ASAYİŞ / Mersin Emniyeti torbacılara nefes aldırmıyor; 21 gözaltı

Mersin Emniyeti torbacılara nefes aldırmıyor; 21 gözaltı

Mersin Polisi, torbacı olarak nitelendirilen uyuşturucu ticareti yaptıkları gerekçesi ile 54 ayrı adrese şafak vakti operasyon düzenledi. Operasyonda, 21 şüpheli gözaltına alındı.

Mersin Emniyeti uyuşturucu tacirlerine yönelik baskınları devam ediyor. Bugün sabah şafak vaktinde aralarında özel harekâtın da olduğu 110 ekipten oluşan 430 personel ve narkotik dedektör köpeklerinin katılımı ile 54 adrese operasyon yapıldı. Operasyonun detaylarına ilişkin yazlı bir açıklama yayınlayan Mersin Emniyeti şu bilgileri verdi, “İlimizde Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Kullanmak suretiyle geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi zehirlemeye çalışan ve “torbacı” olarak tabir edilen “sokak satıcıları” ile etkin mücadele edilmesi amacıyla Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce planlı Operasyonu başlatılmıştır.

Mersin il merkezi ve dış ilçelerde yaklaşık iki aydır süren çalışmalarda, soruşturma kapsamında uyuşturucu madde ticareti yaptığı yönünde bilgi edinilen şüphelilerin yakalanması ve uyuşturucu veya uyarıcı madde başta olmak üzere suç unsurlarının ele geçirilebilmesi ve aranan şahıslar olmak üzere toplam 54 adreste 54 şüpheliye yönelik operasyon yapıldı.İl genelin 54 şüpheli şahsa yönelik yapılan operasyon kapsamında 110 ekip, 5 Özel Harekât unsuru olmak üzere 431 personel, 1 hava aracı ve Narkotik Dedektör Köpeklerinin katılımı ile gerçekleşti.

Yapılan operasyonda :

1.076 gram uyuşturucu madde ( Eroin, metamfetamin, esrar, bonzai),

2 Adet Ruhsatsız tabanca ve 10 adet fişek,

2 adet Ruhsatsız tüfek 22 adet kartuş,

45.500 TL suçtan elde edilen para

0-5 yıl arası aranması bulunan 9 şüpheli şahıs,

15-20  yıl arası aranması bulunan 1 şüpheli şahıs yakalanmıştır.

Konu ile ilgili (21) şüpheli şahıs yakalanarak adli işlemlere başlanmış olup diğer şahıslara yönelik arama çalışmaları devam etmektedir. Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecek.” (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Ekmen, Uluslararası Anadili Günü’nde yaşayan dil ve lehçeleri yeniden sordu

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Milli Eğitim Bakanı Yusuf ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir