Ana Sayfa / ASAYİŞ / Mersin Emniyetinden FETÖ Operasyonu

Mersin Emniyetinden FETÖ Operasyonu

Mersin Emniyet Müdürlüğüne bağlı TEM Polisi, Fetö Terör örgütü ile ilişkili oldukları gerekçesi birçok eve baskın düzenledi. Operasyonda 13 kişi gözaltına alındı.

Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerimiz, Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik yürütülen çalışmalar neticesinde: Örgütsel faaliyetleri deşifre edilen 14 şüphelinin yakalanması ve olası suç unsurlarının ele geçirilmesi amacıyla drone destekli 110 polisin katılımıyla eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Mersin Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı bir açıklamada baskına dair şu bilgiler verildi; “Şüpheli şahısların, terör örgütünün kamu kurum ve kuruluşlarına sızma stratejisi doğrultusunda faaliyetlerde bulunan ve halihazırda kamu görevlisi olan, örgütün kripto haberleşme programını ByLock’u kullanan, müzahir dernekte yönetici konumunda bulunup dernek aracılığı ile örgüte finansman sağlayan, askeri mahrem yapılanmada örgüt mensuplarının TSK’ya sızma faaliyetlerini yürüten, örgütün öğrenci yapılanmalarında yer alıp örgütün yurtlarında ve evlerinde örgüte eleman devşirmek üzere faaliyetler bulunan, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in çağrısı üzerine müzahir bankaya para yatıran, banka hesap hareketlerinin incelenmesi neticesinde örgütün güncel yapılanmasında faaliyet gösterdikleri ve örgüt tarafından finansman sağlandığı tespit edilen şüpheliler olduğu tespit edilmiştir.

Yapılan eş zamanlı operasyon neticesinde 13 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış, 1 şüphelinin yakalanması için çalışmalar devam etmektedir. Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.”  (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Mersin Polisi dolandırıcıları kıskıvrak yakaladı

Mersin Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, Kart dolandırıcılarına yönelik düzenledikleri operasyonda, 5 kişi yakalanarak, gözaltına ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir