Ana Sayfa / ASAYİŞ / Mersin Polisi dolandırıcılığa karşı uyardı

Mersin Polisi dolandırıcılığa karşı uyardı

Mersin Emniyet Müdürlüğü, kentin huzur ve güvenliği için, halkı dolandırıcılara karşı uyararak, dolandırıcıların yöntem ve tarzını anlatan bildiri dağıttılar.

Mersin Polisi kentin huzur ve güvenliği için bir yandan operasyon düzenlerken, öte yandan, bilgilendirme faaliyetleri yürütüyor. Mersin Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğüne bağlı polisler, suç ve suçu önlemeye yönelik hazırlanan bildirileri, umuma açık yerler olan Cadde, Sokak, AVM, Pazar yeri, Camii, Muhtarlık ve esnaflara dağıttı.

Son bir ayda 2 bin 200 kişinin katıldığı bilgilendirme toplantısına ilişkin Mersin Emniyet Müdürlüğü yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Emniyet Müdürlüğü açıklamasında, “Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce suç türlerinin gelişen teknoloji ile birlikte değişim gösterdiği, dolandırıcılık suçunun da bu süreçte etkilenen suç türlerinden biri olduğu göz önüne alındığında, her geçen gün yeni bir suç yöntemi kullanan dolandırıcılara karşı vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi, suçla etkin mücadele açısından önem arz ediyor. İletişim yoluyla dolandırıcılık suçunu işleyen kişilerin, vatandaşlarımızı telefon ile arayarak, kendilerini özellikle polis, asker, savcı, banka görevlisi, sigorta yetkilisi gibi sıfatlar ile tanıtarak hayali senaryolarla tehdit, korku ve panik hali oluşturup haksız kazanç sağladıkları, bu nedenle her geçen gün yeni yöntemle vatandaşlarımızı kandırmanın yollarını arayan dolandırıcılık olaylarına karşı, vatandaşlarımızın sürekli olarak bilinçlendirilmesi  için dolandırıcılık olayları konusunda, Umuma Açık Yerler (Cadde, Sokak, AVM, Pazar Yeri), Camii, Muhtarlık ve esnaflarımıza yönelik olarak son 1 ayda 2200 kişi bilgilendirme faaliyetlerine katılmış, güncel dolandırıcılık metotları da göz önünde bulundurularak Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce bilgilendirme faaliyetleri aralıksız olarak devam etmektedir” bilgisi yer aldı. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Gültak; Akdeniz ve Büyükşehir için destek istedi

Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Gültak, beraberinde Cumhur ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir