Ana Sayfa / ASAYİŞ / Mersin Polisi hırsızların peşini bırakmıyor

Mersin Polisi hırsızların peşini bırakmıyor

Mersin Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri, Mezitli ilçesinde faaliyet gösteren bir müteahhitlik ofisine mutfak penceresinden girilerek hırsızlık yapan şahısları güvenlik kamerasından tespit edip yakaladılar.

Mersin Emniyet Müdürlüğü, hırsızlık olayını çözmek için titizlikle çalıştıklarını ifade eden yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada; “Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekiplerimiz Mezitli ilçemizde faaliyet gösteren bir müteahhitlik ofisine mutfak penceresinden girilerek, 1 adet drone, 1 adet tripod, 4 adet bilgisayar ve 4 adet monitör olmak üzere toplam 600.000 TL değerinde elektronik eşyanın çalınması olayının aydınlatılması ve suçluların adalete teslimi için yaptığı titiz çalışmalar sonuç verdi.

Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekiplerimiz hırsızlık olayının gerçekleştiği müteahhitlik ofisi ve kaçış istikametindeki güvenlik kamera kayıtlarını titizlikle inceleyerek tespit ettiği şüphelilerin çeşitli illerden hırsızlık maksadıyla gelen (R.Ö.), (İ.Y.) ve suça sürüklenen (M.A.) isimli şahısların olduğu, hırsızlığı gerçekleştirdikleri olay yerine gittikleri taksi şoförü (M.A.) ile anlaşarak çalınan malzemeleri taşıdıkları ve bir kısmının taksi durağının arkasında saklandığı tespit edilmiş,

Kaçma hazırlığındaki şüpheli şahıslar kaldıkları otelden ayrıldıkları sırada Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekiplerince yakalanarak adli mercilere sevk edilmiş olup, şüpheli şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmışlardır. Şüphelilerin çaldıkları elektronik eşyalar sattıkları şahıslardan temin edilerek müştekisine teslim edilmiştir. Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” ifadeleri yer aldı. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Mersin Polisi dolandırıcıları kıskıvrak yakaladı

Mersin Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, Kart dolandırıcılarına yönelik düzenledikleri operasyonda, 5 kişi yakalanarak, gözaltına ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir