Ana Sayfa / KÜLTÜR/SANAT / Mersin Polisi torbacılara göz açtırmıyor: 28 gözaltı

Mersin Polisi torbacılara göz açtırmıyor: 28 gözaltı

Mersin Emniyet Müdürlüğüne bağlı polisler, ’torbacı’ olarak tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik gerçekleştirilen şafak operasyonunda 28 kişi gözaltına alındı.

 

Mersin Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı bir açıklamada, “torbacılık” yapan şahıslara karşı şafak operasyonu düzenlendiği belirtildi. Açıklamada, “İlimizde Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Kullanmak suretiyle geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi zehirlemeye çalışan ve “torbacı” olarak tabir edilen “sokak satıcıları” ile etkin mücadele edilmesi amacıyla İl Emniyet Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce operasyon yapıldı.

 

Mersin ilinde yaklaşık 2 aydır süren çalışmalarda, soruşturma kapsamında uyuşturucu madde ticareti yaptığı yönünde bilgi edinilen 35 şüphelinin yakalanması ve uyuşturucu veya uyarıcı madde başta olmak üzere suç unsurlarının ele geçirilebilmesi için 33 adrese arama kararı alınmıştır. Bu kapsamda Mersin il Merkez ilçelerinde 35 şüpheli şahsa yönelik; Özel Harekât Polisleri, Drone ve Narkotik Dedektör Köpeği “ANKA” destekli toplamda 68 ekip, 260 personel,  eş zamanlı operasyon yapılması planlanmıştır.

Yapılan operasyon neticesinde; şüpheli şahısların belirlenen adreslerinde yapılan aramalarda 2100 gram SKUNK, – 408 Gram ESRAR, – 490 gram Metamfetamin,  36 Gram kokain, – 1242 Adet sentetik ecza, – 4 Kök hint keneviri, – 2 Adet Ruhsatsız Tabanca – 29 Adet 9 mm Tabanca Fişeği , – 1 Adet Pompalı Tüfek, ele geçirildi, 28 şüpheli şahıs gözaltına alındı 7 şüpheli şahsın yakalama çalışmaları devam etmektedir. Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.” (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Başkan Özyiğit, bir metre asfalta, beş ağaç dikmeliyiz

Mersin Yenişehir Belediyesi, Fuat Morel Mahallesi’nde oluşturduğu korulukla kente yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyor. Korulukta ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir