Ana Sayfa / ASAYİŞ / Mersin Polisinden tefecilere operasyon

Mersin Polisinden tefecilere operasyon

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda “tefecilik yaptığı” iddia edilen 11 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı bir açıklamada, tefecilere yönelik operasyon düzenlendiği kaydedildi. Açıklamada şu bilgiler yer aldı; “Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerimizce, ekonomik olarak zor duruma düşen insanlara yüksek faizle para vererek kendilerine haksız kazanç sağlayan halk arasında bilinen adıyla ‘tefecilik yapan’ şahıslara ve özellikle yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza kendilerini avukat olarak tanıtıp avukatlık ücretleri adı altında vatandaşlarımızı dolandıran şüpheli şahıslara yönelik teknik ve fiziki takipli çalışma yapıldı.

İlimiz merkezli, Tarsus’ta 2, Diyarbakır ilinde 1, olmak üzere toplamda 13 şüphelinin yakalanmasına yönelik belirlenen adreslere Drone ve Özel Harekat Polislerinin de destek verdiği operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda 11 şüpheli şahıs gözaltına alındı. Belirlenen adreslerde yapılan aramalarda 2 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet pompalı tüfek ve bunlara ait toplamda 162 fişek, 11’i dolu 18 boş halde imzalatılmış borç senedi ile 5 adet tapu ele geçirildi.”

Açıklamanın sonunda, “Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” ifadeleri yer aldı. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Başkan Özyiğit, bir metre asfalta, beş ağaç dikmeliyiz

Mersin Yenişehir Belediyesi, Fuat Morel Mahallesi’nde oluşturduğu korulukla kente yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyor. Korulukta ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir