Ana Sayfa / ASAYİŞ / Mersin’de silah kaçakçılarına operasyon: 5 gözaltı

Mersin’de silah kaçakçılarına operasyon: 5 gözaltı

Mersin Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü silah kaçakçılarına yönelik bir operasyon düzenledi, operasyonda 5 kişi gözaltına alınırken, 6’ı tabanca 8 adet silah ele geçirdi.

Kenti asayiş ve huzuru için operasyonlarını aralıksız sürdüren Mersin Emniyet Müdürlüğü, silah kaçakçılarına yönelik operasyon başlattı. Operasyona ilişkin yazılı bir açıklama yayınlayan Mersin Emniyet Müdürlüğü, “Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü Tarsus Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliğimizce silah ve mühimmat kaçakçılığı ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda şüphelilerin doğu illerinden temin ettikleri ruhsatsız tabancaları ikamet adreslerinde muhafaza ettikleri ve müşterilerini bularak sattıkları yönünde bilgilere ulaşılmıştır. Bu kapsamda Tarsus İlçesinde K.V.D., S.B., F.E. , B.K., R.T., S.A.E., M.E.K. isimli toplam 7 şüpheli şahsın yakalanmalarına yönelik eş zamanlı operasyon yapılmıştır.

Operasyon sonucunda;

– 6 adet ruhsatsız tabanca

– ⁠1 adet pompalı tüfek

– ⁠1 adet tek kırma tüfek

– ⁠23 adet 9.19 mermi

– ⁠25 adet 7.65 mermi

– ⁠15 adet av tüfeği kartuşu ele geçirilmiş, 5 şüpheliye yönelik 6136 SKM suçu kapsamında adli işlem yapılmıştır. 2 firari şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.      Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecek” bilgilerini paylaştı. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Görme engelli çift talep etti, belediye ekipleri hemen harekete geçti

Akdeniz Belediyesi, görme engelli çiftin asfalt ve kaldırım isteğini kısa sürede yerine getirdi. Kurumsal hat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir