Ana Sayfa / GÜNDEM / MGC Başkanı Kaya Tepe’nin Zafer Bayramı mesajı

MGC Başkanı Kaya Tepe’nin Zafer Bayramı mesajı

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı R. Kaya Tepe, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Kaya mesajında, “”Anadolu’nun, vatanımız olarak yeniden tescili olan Büyük Zafer’in 101. Yıldönümünü, büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz” dedi.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Başkan Tepe mesajında; “1919’da zor şartlar ve yokluklar içerisinde yakılan istiklal meşalesi, Gazi Mustafa Kemal’in ve silah arkadaşlarının öncülüğünde 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zaferle taçlanmıştır.

30 Ağustos, “Ya istiklal, ya Ölüm” tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır.

Ülkenin içinde bulunduğu tüm güç koşullara karşın, ulusumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk yönetimindeki kahraman ordumuzla kenetlenerek kazandığı Kurtuluş Savaşı’nın sonucunu ilan eden 30 Ağustos Zaferi, her zaman gururla andığımız kıvanç verici bir zafer, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek bir kahramanlık destanı olmuştur.

Milletimizin makus talihini değiştirmiş olan bu zafer ile hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.

Bize düşen, Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak; ekonomik, siyasi ve sosyal olarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımaktır. Bu vesileyle bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve dava arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.” ifadelerine yer verdi. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Mersin Polisi dolandırıcıları kıskıvrak yakaladı

Mersin Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, Kart dolandırıcılarına yönelik düzenledikleri operasyonda, 5 kişi yakalanarak, gözaltına ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir