Ana Sayfa / ÇEVRE / Temiz ve sağlıklı bir Akdeniz için 7/24 hizmet!

Temiz ve sağlıklı bir Akdeniz için 7/24 hizmet!

Akdeniz Belediyesi, vatandaşların temiz ve sağlıklı çevre ve kent hakkını korumak amacıyla 7/24 esasına göre temizlik hizmetini sürdürüyor. Her gün 65 mahalleden yaklaşık 400 ton çöpün yanı sıra, tonlarca moloz ve atığı da toplayıp ilçeden çıkaran Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, mobil ekipler desteğiyle de özellikle kırsal mahallelerin sokak, meydan, park ve bulvarlarının temiz kalmasını sağlıyor.

Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçeye bağlı 65 mahalleye 7 gün 24 saat esasına göre temizlik hizmeti sunuyor. Güçlendirilen araç ve ekipman desteği sayesinde çevre koruma birimi, ilçe genelinde her gün yaklaşık 400 ton çöp ve atığı toplayıp katı atık bertaraf tesisine ulaştırıyor. Ayrıca moloz toplama ekibi de vatandaşlar tarafından sokak veya boş arazilere dökülen tonlarca molozu, inşaat, mobilya ve bitki atıklarını toplayıp mahallelerden çıkarıyor.

Moloz toplama ekibi, son olarak 3 Ocak, Mesudiye, Nusratiye, İhsaniye, Kiremithane, Hamidiye ve Turgut Reis mahallelerinden tonlarca moloz atığını kepçeler yardımıyla kamyonlara yükleyip ilçeden çıkardı. Ekipler ayrıca, okul, cami, hastane, sağlık ocağı ve emniyet binaları ve benzeri kamu kurum ve kuruluşlarının avlusu, bahçesi ve çevresini de temizleyip vatandaşlara daha temiz bir çevre ve kent sunuyor.

Pazaryerleri temizleniyor, çöp konteynırları yıkanıyor, eskiyenler yenileniyor

İlçe genelindeki yüzlerce sokağa yerleştirilen binlerce çöp konteynırını dezenfektanlı su ile yıkayıp koku ve sinek oluşumunun önüne geçen ekipler, pazaryerlerinin de akşam saatlerinde temizliğini yaparak mahalle sakinlerinin temiz çevre hakkını koruyor.

Ekipler, gerek sahada yaptıkları tespit, gerekse muhtarlar ve vatandaşlardan gelen talepler üzerine,  miadını dolduran çöp konteynırlarını da yenisiyle değiştiriyor, tamiri mümkün olanları yenileyip tekrar kullanıma sunuyor.

Akdeniz’e, 7 gün 24 saat esasına göre hizmet veren Çevre Koruma ve kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler, işyeri yoğunluğu ve insan hareketliliğinin en çok olduğu bölgelere yerleştirilen 3 tonluk çöp konteynırlarını da belirli aralıklarla Çok Amaçlı Çöp Toplama Aracı (Çaça) ile boşaltıyor. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Ekmen, Uluslararası Anadili Günü’nde yaşayan dil ve lehçeleri yeniden sordu

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Milli Eğitim Bakanı Yusuf ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir