Ana Sayfa / Manşet / Toroslar Belediye Meclisi, dönemin son toplantısını yaptı

Toroslar Belediye Meclisi, dönemin son toplantısını yaptı

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 5 yıllık görev süresinin son meclis toplantısında Belediye Meclis üyelerine ve tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek; “Hep birlikte bir araya geldik, kamuoyu önünde bu şehrin sorunlarını konuştuk, kararlar aldık. Mümkün olduğunca çoğulcu davrandık. 5 yıllık dönem içerisinde heyecanla bu şehrin insanlarına hizmet etmeye, gelişmelere uyum sağlamaya ve hızlı refleks göstermeye çalıştık. Güzel çalışmalar yaptık” dedi.

Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, 2019-2024 döneminin son aylık olağan toplantısını Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın başkanlığında gerçekleştirdi. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılan Mart Ayı Olağan Toplantısı’nda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantıda söz alan Belediye Meclis Üyeleri, duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Meclis üyeleri, uyumlu ve güzel bir çalışma dönemi geçirdiklerini belirterek, Başkan Yılmaz’a teşekkür etti.

Başkan Yılmaz, helallik istedi

Toplantının sonunda bir konuşma yapan Başkan Yılmaz ise acısıyla tatlısıyla 5 yılı geride bıraktıklarını belirterek; “Hepinize güzel temennileriniz için teşekkür ederim. 5 yıllık dönemin son meclis toplantısını yapıyoruz. Benim aklımda 5 yıllık süreden kalan, bende iz bırakan bir olay yok. Bu konuda bir husumetimiz ve sıkıntımız yok. Bu açıdan ben de hakkımı helal ediyorum sizlere. Hep beraber kararlar tesis ettik. Her olayda ve konuda heyecanla çalıştık. Bu dönemde pandemi ve deprem yaşadık. Deprem, 4.17’de oldu ve saat 05.00 olmadan Yunus Emre Kültür Merkezimize intikal eden çalışma arkadaşlarımız ve meclis üyelerimiz oldu. Hem deprem bölgesine yardımda bulunduk hem de deprem bölgesinden gelen misafirlerimizi ağırladık. Belediye olarak her zaman hazır olmaya çalıştık. Bir savaş ihtimali ortaya çıktı bölgemizde. Buna hazır olmamız ve  uygun davranmamız gerektiğini düşündük. Bu dönem farklı bir dönem. Bu döneme uygun hareket etmeye çalıştık. Türkiye’de ilk olarak “Çevik Belediyecilik” anlayışını benimseyen bir belediye olduk. Gelişmeleri hızlı anlayan ve algılayan, buna uygun davranan, doğru adımlar atan, popülist politikalardan sıyrılıp olması gerekeni yapan bir yapı olmaya çalıştık. Bu açıdan tüm çalışma arkadaşlarımı da teşekkür ediyorum. Kişisel olarak değerlendirildiğinde benim açımdan geliştirici, öğretici, zorlayıcı bir dönemdi. Zorlanmadan gelişme de olmuyor. Kendi adıma çok istifade ettiğim bir dönem oldu” dedi.

“Milliyetçi Hareket Partisi, bizim partimiz ve bizim hareketimizdir”

Birlik ve beraberliğe vurgu yapan Başkan Yılmaz; “Bu dönemde aday gösterilmedik. Bu konuyla ilgili spekülasyonlar yapıldı. Milliyetçi Hareket Partisi, 1969 yılında Adana Kongresi’nde kuruldu. Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nin, Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşmesinde, o salonda benim babam Mehmet Nihat Yılmaz, CKMP Mersin Gençlik Kolları Başkanı olarak bulunuyordu. 2019 yılında 50 yıl sonra yine o salonda, Toroslar Belediye Başkanı adayı olarak bulunma ve ondan sonra da bu görevi yapma şerefi bana nail oldu. Milliyetçi Hareket Partisi, bizim partimiz ve bizim hareketimizdir. Konuşmalarımızda; dünyadan bahsedip, daha sonra Türkiye’den ve Türkiye’deki dinamiklerden bahsedip kendi durduğumuz yeri tarif ediyorduk. Kendi pozisyonumuza, çıkarımıza göre bu konumlanmayı ve bu tercihi değiştirmek bizim açımızdan şahsiyet meselesidir. O açıdan Milliyetçi Hareket Partiliyiz. Ve hareketimize, milletimize, devletimize farklı şekillerde hizmet etmeye devam edeceğiz. Böyle bakıyoruz ve böyle görüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Önce biriz, beraberiz”

“Hizmet açısından bu 5 yıllık süreçte vatandaşlarımızdan güzel geri dönüşler aldık” diyen Başkan Yılmaz, destek veren tüm hemşehrilerine de teşekkür ederek; “AK Parti’nin düzenli olarak yaptığı anketlerde de görülüyor. İnandığımız şeyleri yapmaya çalıştık. Herkese kendisi olduğu için, insan olduğu için, burada bizimle aynı çatıyı paylaştığı için, aynı havayı soluduğumuz için, aynı bayrak altında yaşadığımız için, aynı geleceğe yürüdüğümüz ve aynı kaderi paylaştığımız için saygı duyduk ve saygı duymaya devam edeceğiz inşallah. Bu açıdan dostlar kazandık. Önce biriz ve beraberiz. Bir ve beraber olursak, güçlü olursak bu şehirde huzur ve güven içinde yaşarız ve yaşamaya devam ederiz. Toroslar Belediyesi çatısı altında hizmet veren, destek veren, hizmete vesile olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz daha sonra meclis üyeleriyle vedalaşarak, hatıra fotoğrafı çektirdi. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Akdeniz’de 23 Nisan Bayramı temsili devir teslim töreni

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Hoşyar Sarıyıldız ve Nuriye Arslan, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir