Ana Sayfa / EKONOMİ / Toroslar Belediyesinin Kuaförlük Kursu, istihdam kapısı yaratıyor

Toroslar Belediyesinin Kuaförlük Kursu, istihdam kapısı yaratıyor

48 branşta faaliyet gösteren Toroslar Belediyesinin Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları (TORTEK), mesleki eğitimlerini geliştirerek iş yeri açmak isteyenlerin yoğun ilgisini görüyor.

TORTEK bünyesindeki Kuaförlük ve Saç Bakımı Yapımı Kursuna katılanlar, kurs sonunda aldıkları sertifikayla meslek sahibi oluyor, yeni beceriler kazanıp yeteneklerini keşfediyor. Çoğunlukla ev hanımlarının rağbet gösterdiği kurslara, iş hayatına katılmak ve meslek öğrenmek isteyen erkek kursiyerler de yoğun talepte bulunuyor. Kursiyerler, teorik bilgileri uygulamalarla pekiştirerek mesleğin inceliklerini öğreniyor.

“Kursiyerlere MEB onaylı sertifika”

Osmaniye Mahallesi’ndeki TORTEK binasında uzman eğitmen eşliğinde eğitim gören ve eğitimlerin sonunda başarılı olan kursiyerlere, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika veriliyor. Mesleki yeterlilik kazananlar; Mesleki Eğitim Merkezleri’ne yönlendirilerek; çıraklık, kalfalık ve ustalık belgelerini almalarına da olanak sağlanırken, isteyenler de kendi iş yerlerini açabiliyorlar.

“Herkese tavsiye ederim”

Kursta eğitim gören Koray Gün, bayan kuaförü olmak isteğini ve belediyenin bu kursu sayesinde mesleğin tüm inceliklerini öğrendiğini belirterek; “Kurs yerlerini araştırdım ve belediyemizin bu kursunu buldum. Bana burada tüm imkanlar sağlanıyor. Belediye Başkanımız Sayın Atsız Afşın Yılmaz’a ve kurs hocamıza teşekkür ederim. Herkese tavsiye ederim” dedi.

“Ev hanımıydım, meslek sahibi oldum”

Kursiyer Nurten Oğuz da hobi edinmek amacıyla başladığı TORTEK Kuaförlük ve Saç Bakımı Yapımı Kursu ile yeni bir meslek sahibi olduğunu kaydederek; “Ev hanımıyım. Evle ilgilenmemin yanı sıra meslek öğrenmek istedim. Başkanımızın açtığı bu kurs sayesinde tüm imkanlardan  faydalanıyor ve yeni bilgiler öğreniyorum. Çok mutluyum. Belediye Başkanımız Sayın Atsız Afşın Yılmaz’a ve kurs hocamıza teşekkür ederim” diye konuştu.

Yılmaz; “Meslek Edinmek İsteyen Herkese Kapımız Açık”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise meslek sahibi olmak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu söyleyerek; “TORTEK bünyesindeki mesleki eğitim kurslarımızla özellikle ev hanımlarının ekonomik hayata dahil olmalarını ve yeni dostluklar edinmelerini sağlıyoruz. Bu kurslarımızdan biri de günümüzün yoğun ilgi gören mesleklerinden olan Kuaförlük ve Saç Bakımı Yapımı Kursumuz. Kurs sonunda belgelerini alan kursiyerlerimiz, kendilerine iş imkânı bularak aile ekonomilerine katkı sağlarken, aynı zamanda eğitimlerini devam ettirerek kendi iş yerlerini de açabiliyorlar. İstihdamı teşvik eden çalışmalarımızın yanı sıra üretime katkı sunan kadınların desteklenmesini de çok önemsiyoruz” şeklinde konuştu. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Başkan Seçer, Mezitli’de pazar gezdi, vatandaşla sohbet etti

Başkan Seçer; Başkan Tarhan ve CHP Mersin Milletvekili Emre Yılmaz ile birlikte Mezitli İlçesi Yeni ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir