Ana Sayfa / EĞİTİM / Toroslar Belediyesinin ücretsiz LGS ve YKS hazırlık kurslarının ön başvuruları, 15 Mayıs’ta sona eriyor

Toroslar Belediyesinin ücretsiz LGS ve YKS hazırlık kurslarının ön başvuruları, 15 Mayıs’ta sona eriyor

Toroslar Belediyesinin, Toroslar Akademi Projesi kapsamında Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan 8. ve 12. sınıf öğrencileri için düzenlediği Destekleme Kurslarına katılan öğrenciler, deneme sınavlarından başarılı sonuçlarla çıkıyor.

Gençlerin lise ve üniversite sınavlarına hazırlanması için geçtiğimiz dönem açılan ve ücretsiz eğitim hizmeti sunan Toroslar Belediyesinin Destekleme Kursları, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı için de öğrenci kabul sınavı başvurularını almaya başladı.

“Başvuru önceliği Toroslar’da ikamet etmek”

  1. ve 11. Sınıf öğrencileri, 15 Mayıs 2023 tarihine kadar www.toroslarakademi.com üzerinden online olarak ön kayıtlarını yapabilerler. Birinci dereceden şehit ve gazi yakınları, hiçbir koşul aranmadan kurslardan faydalanabilecek. Öğrenciler, Toroslar Akademi’nin 0535 454 5330 numaralı Whatsapp Destek Hattı’nı arayarak konuyla ilgili bilgi ve destek alabilirler. Başvuru yapan adaylara sınav tarihleri ise sms ile bilgi verilecek.

“Öğrenciler, koçluk sistemi eşliğinde etüt çalışmalarına da katılıyor”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın, ilçede eğitim çıtasının artması amacıyla başlattığı  LGS ve YKS Destekleme Kursları yoğun ilgi görüyor. Eğitimde fırsat eşitliğini amaçlayan Toroslar Belediyesi, sınavlara hazırlanan ve iyi bir eğitim hayali kuran öğrencilere Toroslar Akademi’nin uzman kadrosuyla eğitim desteği veriyor. Sağlık Mahallesinde bulunan Toroslar Akademi binasında verilen eğitimlerde öğrenciler, uygulamalı test çözme tekniklerinin yanı sıra deneme sınavları ile kendilerini ölçme imkanı buluyor. Toroslar Akademide, rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetinden de faydalanan öğrenciler, derslerin ardından koçluk sistemi eşliğinde etüt çalışmalarına da katılıyor.

Yılmaz; “Gençlerimizin geleceğe attığı her adımda yanlarındayız”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, LGS ve YKS sınavlarına hazırlanan öğrencilerin heyecanını paylaştıklarını ve Toroslar Akademi Projesiyle yanlarında olduklarını söyledi. Amaçlarının gençleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamak oldğunu belirten Başkan Yılmaz; “Gençlerimizin, spor ve sanat ile kendilerini geliştirmenin yanı sıra eğitimleri konusunda da çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Geleceğimiz olan gençlerimizi LGS ve YKS Destekleme Kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

Başkan Yılmaz; “Onların başarısı bizim için büyük bir mutluluk ve gururdur. Sınava büyük bir azim ve özveriyle hazırlanan gençlerimizin ve ailelerinin her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Derslerde başarım arttı”

YKS’ye hazırlanan Toroslar Akademi öğrencisi Yusuf Şengül, kendilerine bu eğitim desteğini sunan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür ederek; “Ben bu kursa internet üzerinden başvurmuştum. Daha sonra başvuru tamamladım. Çok güzel bir ortamda hem eğitim alıyoruz hem de arkadaşlarımızla güzel vakit geçiriyoruz. Hocalarımıza da birebir soru sorma imkanımız oluyor. Bu kursa başladığımdan beri okuldaki ders notlarımı yükselttim ve anlama kabiliyetim daha da arttı” dedi.

“Toroslar Akademi’yi herkese tavsiye ediyorum”

TYT sınavına hazırlanan Melda Nur Şeker de Toroslar Akademi’de eğitim almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek; “Başta başkanımız olmak üzere öğretmenlerimize bizlerle yakından ilgilendikleri için teşekkür ediyorum. 11. sınıf arkadaşlarımıza Toroslar Akademi’yi tavsiye ederim” ifadelerini kullandı.

“Başkanımıza teşekkür ederiz”

Toroslar Akademi LGS grubunun kursiyerleri Aliye Akyüz ile Cüneyt Önel de kapsamlı bir çalışma alanında eğitim gördüklerini kaydederek, sınavdan başarılı bir sonuç alacaklarına inandıklarını söyledi ve Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a eğitime sunduğu desteklerinden dolayı teşekkür etti. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Başkan Seçer’den Gülnar ve Aydıncık ilçelerine çıkarma

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Gülnar ve Aydıncık ilçelerine çıkarma yaptı. Ziyaretlerine Gülnar ilçesinde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir