Ana Sayfa / EĞİTİM / “Türkiye’nin en havalı etüt merkezi”

“Türkiye’nin en havalı etüt merkezi”

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Metropol Gökdelen Binası 29’uncu katta hizmet veren Etüt Merkezi’nde ücretsiz bir şekilde üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere, deneme sınavları ve konu pekiştirme testlerinden oluşan kaynak kitaplarını hediye etti. Gençlerin, Türkiye’nin en havalı etüt merkezinde kurs gördüğünü belirten Başkan Gültak; “Sağladığımız imkânlar sayesinde geçtiğimiz yıl ilk 10 sıralamaya birçok öğrencimiz girmişti. Tabi her geçen yıl bu sayının artarak devam etmesini bekliyorum” dedi.

Gençlere eğitimde fırsat eşitliği sağlayan Akdeniz Belediyesi’nin, hayalini kurdukları üniversitelere hazırlanan gençlere ücretsiz hazırlık kursları verdiği Metropol gökdelen binası 29’uncu katında hizmet veren Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Etüt Merkezi, sağladığı kaynak kitap desteği ve sunduğu imkânlarla da öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor. Öğretmen kadrosu, konumu, manzarası ile öğrencilere konforlu bir eğitim ortamı sunan Etüt Merkezi, geleceğin doktor, mühendis, avukat ve öğretmenlerini yetiştirmek için hizmet veriyor.

“Sıralamada ilk 10’a birçok öğrencimiz girdi”

Merkezi ziyaret eden Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet etti, ardından da öğrencilere, deneme sınavları ve konu pekiştirme testleri imkânı sağlayacak kaynak kitaplarını hediye etti. Gençlerin eğitimine her zaman destek vereceklerini vurgulayan Başkan Gültak; “Türkiye’nin en havalı etüt merkezinde üniversite sınavına hazırlanan gençlerimizi ziyaret ederek onlara bol bol test çözme imkânı sunacak kaynaklar dağıttık. Kısa süre sonra da şifre ile girebilecekleri bir sistem olan dijital platformu dağıtacağız. Orada da bolca soru çözebilecek, derslere ulaşabilecekler. Geçtiğimiz yıl ilk 10 binin içerisine birçok öğrencimiz girdi. İnşallah bu sene de gençlerimiz aynı başarıyı yakalayacak. Hepsine sınavda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Üniversiteye hazırlanan gençlerin kaynak kitapları başkan Gültak’tan

Etüt Merkezi’nde verilen kursa katılan ve bilgisayar mühendisliğine hazırlanan Mert Güleç isimli bir öğrenci, sunulan eğitim ve sağlanan kaynaklardan çok memnun olduğunu, meslek lisesi okuduğu için matematik dersi görmediğini ancak merkezde yeniden öğrenmeye başladığını söyledi. Yaklaşık 3 haftadır etüt merkezine geldiğini anlatan Barış Berfan Gültekin ise; “Şu ana kadar her şey çok iyi. Zaten ücretsiz olduğu için ayrı bir avantajı var. Bugün kitaplarımız da dağıtıldı ve onlar da gayet iyi. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. İnşallah buradaki herkes hedefine ulaşır” diye konuştu. Etüt merkezinin sağladığı çalışma ortamını çok beğendiğini ifade eden İlknur Hayat Kara da diledikleri zaman ders çalışmak için merkeze gelebildiklerini, öğretmen kadrosunun çok başarılı olduğunu, kaynakların ücretsiz dağıtıldığı için şanslı olduklarını dile getirdi. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Görme engelli çift talep etti, belediye ekipleri hemen harekete geçti

Akdeniz Belediyesi, görme engelli çiftin asfalt ve kaldırım isteğini kısa sürede yerine getirdi. Kurumsal hat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir