Ana Sayfa / MEDYA / Yeşil Sol Parti Mersin milletvekilleri mazbatalarını aldı

Yeşil Sol Parti Mersin milletvekilleri mazbatalarını aldı

Yeşil Sol Parti’nin 28. dönem Mersin Milletvekilleri Ali Bozan ve Perihan Koca, mazbatalarını teslim aldı. Mazbata töreninin ardından konuşan Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, “Bu mazbataları, 28 Mayıs’ta Erdoğan’a teskeresini vererek taçlandırmış olacağız” dedi. Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca da, ““Bu mazbata, Mersin’imize ve tüm Türkiye’ye hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarının ardından Mersin’de Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nden milletvekili olarak seçilen Ali Bozan ve Perihan Koca, mazbatalarını aldı. İl Seçim Kurulu’nda düzenlenen mazbata törenine; Yeşil Sol Parti Mersin İl Eşsözcüleri Zeliha Burcu Acar ve Ziya Uncu, HDP Mersin İl Eşbaşkanları Hoşyar Sarıyıldız ve Bedriye Kuş, il ve ilçe yöneticileri, avukatlar ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Bozan: “Bu mazbataları, 28 Mayıs’ta Erdoğan’a teskeresini vererek taçlandırmış olacağız”

Mazbata töreninin ardından açıklama yapan Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, “Biz bu mazbatalar vekaleten aldık. Bu mazbata, başta Yeşil Sol Parti ve HDP il, ilçe örgütleri, seçim çalışmaları boyunca gece gündüz demeden bizlerle çalışma yürüten arkadaşlarımız ve annelerin mazbatasıdır. 14 Mayıs’ta, ‘Bu son değil, bir başlangıç’ demiştik. Biz, mazbatalarımızı aldık ama Pazar günü bir seçim daha var. Biz, Pazar günü aynı zamanda Erdoğan’ın teskeresini vermek istiyoruz. 14 Mayıs seçimleri sonrasında aldığımız bu mazbataları, 28 Mayıs’ta Erdoğan’a teskeresini vererek taçlandırmış olacağız. Bu nedenle, 28 Mayıs Pazar günü tüm halkımıza sandıklara gitmeleri ve oy kullanmaları çağrımızı yineliyoruz” dedi.

Koca: “Bu mazbata, Mersin’imize ve tüm Türkiye’ye hayırlı olsun”

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca ise şunları söyledi: “Buradan bir kez daha ifade etmek isterim ki bu mazbata büyük bir emeğin ürünüdür. Bu emek; başta Kürt halkı ve Barış Anneleri olmak üzere, kadınlar, gençler, işçiler, emekçiler, halklar eseridir. Bizler her defasında daha da yan yana gelerek demokratik bir Cumhuriyetin kuruculuğunu üstleneceğiz. Bunun sorumluluğuyla adım adım yürüyeceğiz. Halkın içinde, halklarla beraber halkın vekilliğini yürüteceğiz. Bu mazbata, Mersin’imize ve tüm Türkiye’ye hayırlı olsun.” (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Deva Partili Ekmen: “Torba yasalar, yasamayı kadük hale getirmektedir”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, TBMM Genel Kurulunda gerçekleştirdiği ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir