Ana Sayfa / GÜNDEM / Akdenizli Kadınlar Türkiye’yi geziyor

Akdenizli Kadınlar Türkiye’yi geziyor

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sanat evlerinde verilen kurslara katılan kadınlar Türkiye’nin farklı illerini gezmeye devam ediyor. Kadınlar son olarak Adana’nın tarihi ve turistlik yerlerini ziyaret ederek unutulmaz bir gün yaşadı.

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün farklı mahallerde hizmet veren kültür ve sanat evlerinde mesleki kurs ve eğitim alan kadınlar gezilerine devam ediyor. Son olarak Güneş Mahallesi Kültür ve Sanat Evi’nde kurs gören çok sayıda kadın Adana’yı ziyaret ederek, kentin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Usta öğreticiler başkanlığında gerçekleşen gezide, kadınlara ziyaret ettikleri yerlerle ilgili bilgiler verildi. Unutulmaz bir gün yaşayan ve geziden duydukları memnuniyeti ifade eden kadınlar, Başkan Gültak ve emeği geçen personele teşekkür etti.

“Kadın ve gençlerin içindeki cevher ortaya çıkıyor”

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak ise her zaman kadınların yanında olduklarını belirterek, “Biz göreve geldiğimiz ilk günden beri kadın ve gençlere her zaman önem verdik, vermeye de devam edeceğiz. Bu doğrultuda da kültür ve sanat evlerimizde eğitim gören kadınlarımızı belli aralıklarla çeşitli illerimizi gezmeye götürüyoruz.

Bunun yanı sıra yaz aylarında gençlik kampına kadınları ve çocuklarını tatile götürerek, onların güzel zaman geçirmelerini sağlıyoruz. Akdenizli birçok kadın ilk kez tatile gitmenin mutluluğunu yaşarken, sevinç ve memnuniyetlerini de her zaman ifade ediyorlar. Akdeniz’de, bizden önce kadınlara ve gençlere bu tür imkânlar sağlanmamıştı. İnsanlar imkân sunulmadığı için kendilerini ifade edemiyor, keşfedemiyorlardı. Biz bunları yaptıkça kadınların ve gençlerimizin içindeki cevher ortaya çıkmaya başladı. Bu hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

MTOSB’den İl Emniyet Müdürü’ne ziyaret

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Mersin İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk’ü makamında ziyaret ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir