Ana Sayfa / GÜNDEM / Başkan Seçer, 23 Nisan Dolayısıyla Düzenlenen Törene Katıldı

Başkan Seçer, 23 Nisan Dolayısıyla Düzenlenen Törene Katıldı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen resmi törene katıldı. Törene, Başkan Vahap Seçer’in yanı sıra, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik ve kent protokolü katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma gerçekleştirdi. Ardından minik öğrenciler tarafından dans gösterisi gerçekleştirildi. Dans gösterisinin ardından ise bir öğrenci 23 Nisan dolayısıyla şiir okudu.

Depremde yıkıma uğrayan şehirlerin isimlerinin olduğu bayrakların da açıldığı törende,  Mersin Büyükşehir Belediyesi çocuk kursiyerlerinden oluşan Halk Oyunları Ekibi de yöresel oyunları sergiledi. Tören, şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.

Kültür Merkezi’nde devam eden kutlama programında, Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) Orkestrası eşliğinde MDOB Çocuk Korosu ve Umut 2000 Çocuk Korosu tarafından 23 Nisan temalı konser düzenlendi. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Bir dokunuşun yarattığı büyük mutluluk

Mersin’in en uzak noktasına kadar vatandaşın her türlü talebini karşılayan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus’a bağlı ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir