Ana Sayfa / KÜLTÜR/SANAT / Kültür ve Sanat Evi kursiyerlerinin ürünleri sergilendi

Kültür ve Sanat Evi kursiyerlerinin ürünleri sergilendi

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sanat Evleri’nde kursiyer kadınların el emeği göz nuru ile ortaya çıkardıkları birbirinden güzel ve renkli kıyafet ve çantalar, biçki, dikiş, nakış ve oyma işleri, el işi ve örme oyuncaklar, takı tasarım ve aksesuar ürünleri, kentin en büyük alışveriş merkezlerinden birinde kurulan sergide beğeniye sunuldu.

Kent merkezinin en işlek noktasında hizmete açtığı ‘Kadın Emeği Diyarını’ ücretsiz şekilde üreten kadınların hizmetine sunan, toprağı işleyip yerli ve organik tarımsal üretime kadınların el atmasını sağlayan ve açtığı kurs ve eğitimlerle kadınları meslek sahibi yapan Akdeniz Belediyesi, üreten ve katma değer yaratan Akdenizli kadınlar için hizmetlerine her geçen gün yenisini ekliyor.

Mersin’in en işlek ve her dakika kalabalık olan büyük bir alışveriş merkezinde kurulan ve 2 gün sürecek sergide, Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sanat Evleri’nde kurs ve eğitim alan yüzlerce kursiyer kadının el emeği göz nuru ile ortaya çıkardıkları kıyafet ve çantalar, biçki, dikiş, nakış ve oyma işleri, el işi oyuncaklar, takı tasarım, aksesuar ve hediyelik ürünler; hem beğeniye hem de satışa sunuldu. Kurs öğretmenlerinin gerçekleştirdiği satıştan elde edilecek gelir, kursiyer kadınlara ulaştırılacak.

“Üreten kadınlara destek için buradayız”

Sergi hakkında açıklama yapan Özgürlük Mahallesi Kültür ve Sanat Evi öğretmenlerinden Gizem Baz; “Akdenizli kadınlarımızın yapmış olduğu el emeği göz nuru ürünlerimizi sergilemek için buradayız. Yüzlerce kursiyerimizin ürettiği binlerce ürün burada sergileniyor. Kadınlarımızın hazırladığı ürünlerin satışını yaparak, hem onlara destek olmak hem de kazanç elde etmelerini sağlamak için buradayız” dedi.

Mezitli Viranşehir’de ikamet ettiğini ve sergiyi beğeniyle gezdiğini ifade eden Asiye Ersen ise, “Akdenizli kursiyer kadınların el emeği göz nuru ürünlerini çok beğendim. Harika ürünler, hepsinin emeğine sağlık. Hepsine teşekkür ediyoruz, iyi ki varlar. Bizler de burada alışveriş yapmayı çok seviyoruz, her gün öğlen arası buradayız. Kadınlarımızı da sonsuz destekliyorum” ifadelerini kullandı. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

MTOSB’den İl Emniyet Müdürü’ne ziyaret

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Mersin İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk’ü makamında ziyaret ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir