Ana Sayfa / ÇEVRE / Mezitli’de sahil temizliği düzenlendi

Mezitli’de sahil temizliği düzenlendi

Mezitli Belediyesi, Dünya Temizlik Günü nedeniyle Tece bölgesinde bulunan sahillerde temizlik etkinliği düzenledi.

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenen etkinliğe bölge halkı, Mezitli Gönüllüleri, Rus ve Ukraynalılar katıldı. Etkinlik sırasında katılımcılar sadece çöp, kalıntı ve atıkları temizlemekle kalmadı, aynı zamanda rahatsızlık veren ot ve yosunları da sahil şeridinden temizleyerek doğal güzellikleri geri kazandırdı. Tece sahillerinde gerçekleştirilen temizlik çalışması sonucunda yüzlerce kiloluk çöp toplandı.

“Yabancıların katılımı anlam katıyor”

Sahil temizliği etkinliğinin, çevre koruma bilincini artırmayı ve çevre dostu davranışları teşvik etmeyi amaçlayan önemli bir adım olduğunu dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Bu tür etkinlikler çevre ve doğa bilincini arttırıyor. Mezitli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğümüz belli aralıklarla sahillerimizde temizlik çalışmaları düzenliyor.

Özellikle yabancı uyruklu vatandaşların katılımı bizleri daha çok mutlu ediyor ve ayrı bir anlam katıyor. İnsanların dünya genelinde temizlik bilinci ve çevre koruma sorumluluğu konusunda farkındalık yaratmak için düzenlediğimiz bu tür çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Ekmen, Uluslararası Anadili Günü’nde yaşayan dil ve lehçeleri yeniden sordu

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Milli Eğitim Bakanı Yusuf ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir