Ana Sayfa / Manşet / Pervin Buldan, Mersin’de Yeşil Sol’un seçim bürosu açılışına katıldı

Pervin Buldan, Mersin’de Yeşil Sol’un seçim bürosu açılışına katıldı

Toroslar ilçesi Mevlana Mahallesi’nde miting havasında gerçekleştirilen büro açılışında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Yeşil Sol’un seçimlere girdiği her şehirde AKP’yi tabela partisi haline getireceğiz” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) adına 14 Mayıs seçimlerine dair Adana ve Mersin’de yürüttüğü seçim çalışmalarının son durağı Mersin’in Toroslar ilçesi oldu. İlçeye bağlı Mevlana Mahallesi’nde seçim irtibat bürosu açılışı programı kapsamında ilçeye gelen Buldan, Yeşil Sol Parti’nin Mersin milletvekili adayları, il ve ilçe yöneticileri, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Canan Yüce ve yüzlerce kişi tarafından karşılandı. Zılgıt ve alkışların yükseldiği karşılamada, Buldan ve beraberindeki heyet çok sayıda araçla konvoy halinde büro açılışının gerçekleştirileceği Mevlana Mahallesi’ne geçti.

“Mersin halkı kararını vermiş”

Buldan, Mevlana seçim bürosunda binlerce vatandaşın alkışlarına misafir oldu. Mersin halkının 14 Mayıs seçimine dair kararını verdiğini söyleyen Buldan, Mersin’den Meclis’e Yeşil Sol’un renginin en güçlü şekilde taşınacağını belirtti. HDP’ye dönük kapatma davasına da değinen Buldan, “HDP yerine Yeşil Sol Parti’nin listeleriyle seçimleri girmeyi önümüze hedef olarak koyduk. Çünkü biliyoruz ki onlarda oyun bitmez. Ama biz HDP’nin kapatılma ihtimaline karşı Yeşil Sol listelerimizi hazırladık ve bugün güçlü çıkışlarla güçlü buluşmalarla bu kadar renkli, bir araya gelişlerle Yeşil Sol’u Türkiye’nin her yerinde seçime sokarak parlamentoya girmeyi hedefliyoruz” dedi.

“Söz veriyoruz; onları tabela partisi haline getireceğiz”

21 yıldır ülkeyi yöneten AKP iktidarın bu ülke halklarına hiçbir şey veremediğini söyleyen Buldan, “Kürt halkının iradesini gasp ettiler. Seçilmişlerini cezaevine gönderdiler. Belediye başkanlarının yerine kayyumlar atadılar. Bu kadar engel çıkardılar bize. Bu kadar önümüze set vurdular. Peki biz boyun eğdik mi? Eğmedik. Diz çöktük mü? Biat ettik mi? Hayır. Halklara, kadınlara, gençlere uyguladıkları baskı ve şiddet politikalarına karşı söz veriyoruz size; onları tabela partisi haline getireceğiz. Türkiye’nin her yerinde, Yeşil Sol’un seçimlere girdiği her şehirde onları tabela partisi haline getireceğiz. Karşımıza kim çıksa, bize söyledikleri tek şey var, bizi AKP’den kurtarın diyorlar. Kurtaracağız, göndereceğiz, kazanacağız, başaracağız” diye belirtti.

Yüce: “AKP iktidarı, 21 yıldır bu ülkenin üzerine çökmüş en büyük felaket”

SYKP Eş Genel Başkanı Canan Yüce, “AKP iktidarı, 21 yıldır bu ülkenin üzerine çökmüş en büyük felaket. Bu yetmezmiş gibi bir de deprem felaketi yaşadık. Bu depremde de bizleri yalnız bıraktılar, ölüme terk ettiler. ‘Sesimi duyan var mı?’ diyenlerin yanına ilk halklar koştu, sizler koştunuz. Birbirimizin yaralarını sardık. Bizler bu dayanışmayı savaşa karşı barış mücadelesini yükseltenlerden tanıyoruz. Bu deprem bize gösterdi ki halkların dayanışması her şeyin üstünde” dedi. 14 Mayıs seçimlerin önemine değinen Yüce, “Bizler hep birlikte 14 Mayıs’ta karanlığa karşı aydınlığı seçeceğiz. ‘Artık yeter’ diyerek AKP iktidarını göndereceğiz” dedi.

Koca: “Artık zamanı geldi. Halkın iktidarını kuracağız”

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca, “Buradan söz veriyoruz. AKP-MHP iktidarını, bu zam iktidarını 14 Mayıs’ta göndereceğiz. Gidecekler; tıpış tıpış gidecekler. Biz, küçük gördükleri bu halk 14 Mayıs’ta Mersin’de, Çukurova’da ve Türkiye’de tarih yazacak. Hepimiz birbirimizi mücadeleden biliyoruz. Artık zamanı geldi. Halkın iktidarını kuracağız. Kazanmanın tam zamanı. Barış kazanacak” diye konuştu.

Bozan: “1 ay sonra burada AKP ve Erdoğan’ın gidişini kutlayacağız”

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, “Sizlerden bir söz isteyeceğim. 1 ay sonra burada halay çekmek için sözleşiyoruz. Tam 1 ay sonra burada AKP ve Erdoğan’ın gidişini kutlayacağız. Yeşil Sol Parti Mersin milletvekilleri olarak size söz veriyoruz” ifadelerini kullandı.  (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Gültak, mahalle ve esnaf ziyaretlerine hız verdi

Esnaf ve vatandaş buluşmalarını sürdüren Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, geçen üç gün içerisinde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir