Ana Sayfa / Manşet / Akdeniz Belediye Başkanı Gültak ; “Eğitimcilerimizin Her Zaman Yanındayız”

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak ; “Eğitimcilerimizin Her Zaman Yanındayız”

Öğretmenlik mesleğinin önemi ve saygınlığının altını çizen Başkan Gültak, eğitimcilerin ve eğitim sürecinin her zaman yanında olacaklarının, Akdeniz’de hizmet veren eğitim yuvası okullara her türlü desteği vermeye devam edeceklerini vurguladı.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, yayımladığı mesajında; öğretmenliğin büyük bir fedakârlık ve özveri gerektiren en onurlu mesleklerden biri olduğunu vurguladı; “Eğitim; yarınlarımızı doğru, güçlü ve kararlı bir şekilde inşa etmemize olanak sağlayan en önemli alandır. Bu bilinçten hareketle, Akdeniz ilçemizdeki bütün eğitim yuvalarımızı her fırsatta ziyaret ederek öğretmenlerimizin taleplerini dinliyor, imkânlarımız ölçüsünde de eğitim kurumlarımızın fiziki koşullarını iyileştiriyoruz. Nitekim göreve gelir gelmez, başlattığımız ‘Başkan Okulda’ projesi ile okullarımızın tadilat, boya, badana ve her türlü ihtiyaçlarının yerine getirilmesini sağlıyoruz” dedi.

“Akdeniz’de okul sayımızı arttırmak için elimizden geleni yapacağız”

Eğitimde fırsat eşitliğine büyük önem verdiklerini dile getiren Başkan Gültak, üniversiteye hazırlanan gençler için hizmete açtıkları Etüt Merkezi’nde ücretsiz kurslar verdiklerini, lise giriş sınavına girecek gençler için e-portal üzerinden ders çalışma imkanı sağladıklarını ifade etti. “Saygıdeğer öğretmenlerimiz için imkânlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz. Ayrıca Akdeniz’de bulunan okul sayımızı arttırmak için de elimizden geleni yapacağız” diyen Başkan Gültak; “Vatanımızın dört bir yanında, zorlu koşullar altında mesleğini layıkıyla ve hakkıyla ifa eden, çocuklarımıza, milli, manevi ve kültürel değerlerimizi aşılayıp onları geleceğe güçlü bireyler olarak hazırlayan elleri öpülesi öğretmenlerimizin, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum. Terör örgütü tarafından şehit edilip vatan toprağına emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz başta olmak üzere, ebediyete göçen eden tüm öğretmenlerimizi rahmet, saygı ve özlemle anıyorum” ifadelerini kullandı. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

MTOSB’den İl Emniyet Müdürü’ne ziyaret

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Mersin İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk’ü makamında ziyaret ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir