Ana Sayfa / ÇEVRE / Akdeniz Belediyesi, rutin belediyecilik hizmetlerini yerine getiriyor.

Akdeniz Belediyesi, rutin belediyecilik hizmetlerini yerine getiriyor.

Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçeye bağlı mahallelere kurulan Pazar yerlerini önce temizleyip daha sonra ilaçlı ve tazyikli suyla kirden ve meyve-sebze atıklarından arındırarak, hem çevrede yaşayan vatandaşları hem de pazarcı esnafını memnun ediyor.

 

Akdeniz’de pazaryerleri tertemiz. Bu çerçevede, ilçede kurulan semt pazarlarının arazözler yardımıyla yıkanması ve dezenfekte edilmesi çalışmalarını sürdüren Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, yüzlerce esnaf ve binlerce vatandaşın alışverişini yaptığı pazar alanlarını önce temizliyor ardından deterjanlı ve tazyikli su ile yıkıyor.

Semt pazarlarında temizliğe büyük önem veren ekipler, pazaryerlerinde oluşabilecek kötü koku ve görüntü için önlem alarak, bir sonraki kullanıma hazır hale getiriyor. Halk sağlığının korunmasına yönelik kent temizliğinde titiz bir çalışma yürüten ekipler, insan sağlığını ön planda tutuyor. İlçe genelinde kurulan pazaryerlerinde yaptığı kapsamlı temizlikle koku ve mikroplarla da mücadele eden Çevre Koruma ekipleri, hem pazarcı esnafından hem de mahalle sakinlerinden tam not alıyor. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Toroslar’da park ve yeşil alanlar bakımdan geçiyor

Yeşil alan ve parkların yılın her mevsiminde temiz ve bakımlı kalmasını sağlayan Toroslar Belediyesi, çalışmalarını ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir