Ana Sayfa / GÜNDEM / Başkan Tarhan Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesini İmzaladı

Başkan Tarhan Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesini İmzaladı

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan; Cumhuriyet Halk Partisi tarafından hazırlanan ‘CHP Yerel Yönetimlerde Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi’ni imzalayarak, “Mezitli Belediyesi olarak, politika belgesindeki hükümlerin tamamını yerine getirmekteyiz. Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi’ni imzaladık” dedi.

Mezitli Belediyesi, eşitlik odaklı ve kadın dostu belediyecilikte öncü bir konumda bulunmaktadır. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Eşitlik Birimi, Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi, Kadın Üretici Pazarları ve Üretici Kadın Kooperatifi gibi birçok başarılı projeye imza atılmıştır. Kadın Üretici Pazarları, iki kez dünya birinciliği almıştır.

Mezitli Belediyesi, 25 Mayıs 2021 tarihinde Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi (CEMR) tarafından hazırlanan “Avrupa Yerel Yaşamda Kadın-Erkek Eşitliği Şartı’nı imzalayan 32. belediye olmuştur. Buna ek olarak, 5 Nisan 2021 tarihinde alınan, ‘Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme’ konusundaki meclis kararıyla, eşitlik ilkesini benimsemiştir.

Eşitlik Birimi, yerel düzeyde toplumsal eşitliğin sağlanması hedefiyle, belediyenin tüm politika, hizmet, plan ve programlarında hak temelli sosyal politikaların ana akımlaştırılması, kaynaklara erişim ve dağılımda fırsat eşitliğinin yaratılması için, belediyenin tüm birimleriyle ortak çalışmalar üretmektedir. Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi’nde ücretsiz psikolojik, sosyal ve hukuki danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Merkez, iki yıldır faaliyetlerini sürdürmektedir.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, kadınların iş yaşamında daha fazla yer alması ve yönetici pozisyonlarında daha fazla temsil edilmesi amacıyla çeşitli politikalar uygulamaktadır. Belediye yöneticilerinin yüzde 50’sinin kadınlardan oluştuğunu belirten Başkan Tarhan, cinsiyet eşitliği konusundaki çalışmalarıyla kadınların iş yaşamındaki rolünü güçlendirmektedir. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Başkan Özyiğit, Pirireis, Çiftlikköy ve Akkent’te vatandaşlarla buluştu

Yenişehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, Pirireis, Çiftlikköy ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir