Ana Sayfa / Manşet / Bilgin Yeşilboğaz, Akdeniz Belediyesi için A. Adaylığını açıkladı

Bilgin Yeşilboğaz, Akdeniz Belediyesi için A. Adaylığını açıkladı

Mersin Barosu önceki dönem Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, “Üretmeden tüketim olmaz” diyerek, CHP’den Akdeniz Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yaptı.

CHP Akdeniz İlçe Başkanlığı’na adaylık dosyasını teslim eden Av. Bilgin Yeşilboğaz, neden Akdeniz’e aday olduğunu açıkladı. Akdeniz’in makus talihini değiştirmek için elini taşın altına koyduğunu söyleyen Yeşilboğaz, “31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde;  Akdeniz Belediye Başkan aday adayı olarak başvurumu yapmış bulunmaktayım. Doğduğum ve büyüdüğüm yer olan Akdeniz ilçesini, hayalimdeki hak ettiği gelişmişlik düzeyine ve insanca yaşam kalitesine kavuşturmak için adayım.

Geç gelen hizmet, hizmet değildir

Geç gelen hizmet, hizmet değildir. Hukukçu olarak;  Akdeniz’i adaletle büyütmek için adayım. Bunun öncelikli yolu; Akdeniz’de makam sahibi halk olacak. Akdeniz ilçemiz, sosyal belediyecilik ve halkçı belediyecilikle yönetilmenin farkını memnuniyetle yaşayacak.  Yoğun göç alan Akdeniz ilçemizdeki farklılıklarımız; fakirliğimiz değil, zenginliğimiz olacak.

En kalabalık nüfusa sahip merkez ilçemiz olan Akdeniz; kentimizin kalbi, lokomotifi ve can damarıdır. Ancak Akdeniz’in akılcı değil, kaderci bir anlayışla yönetilmesi,  Akdeniz’in yoksulluğunu besleyen ve büyüten bir neden olmuştur. Akdeniz ilçemize tarım, sanayi, turizm, eğitim ve sosyal alanda; aklın, hukukun ve bilimin gösterdiği yolda hizmet üretmek için adayım.

Akdeniz’in havasını değiştireceğiz

‘Üretmenden tüketim olmaz’ diyerek, tarım alanlarımızı imara değil, bereketlendirecek dev projelere açacağız. Emeğimiz, alın terimiz kıymetlenecek. İşsizlik kader değil, planlama sorunudur.  Akdeniz’de gençlerimiz geleceğe daha umutla bakacak. Akdeniz’in havasını değiştireceğiz: Kirli yatırımlara geçit vermeyeceğiz. Bir başına belediyecilik anlayışıyla değil, kentin tüm kurum ve kuruluşları ile ekonomik, kültürel ve sosyal tüm aktörler ve potansiyelleriyle hizmet için adayım.

Değişim için geç değil !

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına yakışır bir şekilde, Akdeniz’in her sokağına ve her insanına eşit, çağdaş, demokrat ve yenilikçi zihniyetle hizmet etmek için adayım. Hedeflerime siz değerli halkımızın destekleriyle ulaşacağıma inancım tamdır. Değişim için geç değil! Mücadele ve birliktelik hepimizi büyütür. Gelin Akdeniz’i birlikte büyütelim” ifadesini kullandı. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Ekmen, Uluslararası Anadili Günü’nde yaşayan dil ve lehçeleri yeniden sordu

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Milli Eğitim Bakanı Yusuf ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir