Ana Sayfa / Manşet / DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekmen’den Mersin Times Gazetesine ziyaret

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekmen’den Mersin Times Gazetesine ziyaret

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Mersin Times Gazetesini ziyaret etti. Yerel Basının önemine dikkat çeken Ekmen, “Mersinle ilgili en önemli haber kaynağımız şüphesiz Mersin yerel basını. Mersin yerel basını çok zor ekonomik şartlarda hem basılı medya hem internet medyası aracılığıyla çok önemli bir görev ifa ediyor” ifadelerini kullandı. 

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Deva Partisi Mersin İl Başkanı Taner Işıkbay ile birlikte Mersin Times Gazetesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında kentimizin önemli kanaat önderlerinden İsmet Hoca olarak Bilinen İsmet Ergün, MTSO Başkan Yardımcısı Mustafa Özdamar, MTSO Yönetim Kurulu üyesi İdris Üstemel, MTSO Meclis Üyesi Murat İlça, Kanal 33 Tv Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Demirtaş’da hazır bulundu. Konukları Mersin Times İmtiyaz Sahibi Kerem Türk, çalışma ofisinde ağırladı.

“Mersin Times Gazetesi, Mersin için önemli bir değerdir”

Seçildiği günden bu yana kentimiz Mersin ile ilgili değerleri önemseyerek, sorunları TBMM’ne taşıyan ve her fırsatta Mersin’e gelerek proje üreten Ekmen, bir yandan da kentin değer taşıyan kurum ve kuruluşları ile bir araya gelerek, sahanın nabzını tutması dikkat çekerken, Mersin Times Gazetesinin önemli bir değer olduğunu ifade etti.

“Geleneksel medyada iktidar kontrolü”

Bir siyasetçinin durması gerek konumuna değinen Ekmen, “Bir siyasetçinin doğru bir siyaset üretebilmesi için sadece halkın içinde olması yetmez, toplumun çok değişik kesimlerinden doğru haber alabilmesi gerekir. Doğru haberin elde edilmesinde yerel medyanın önemi büyük. Bugün geleneksel medyanın önemli ölçüde iktidar kontrolü  altında olduğu, muhalif medyanın da meselelere zaman zaman siyasi gözlükle baktığı düşünüldüğünde, objektif habercilik açısından yerel basının dönemi daha net ortaya çıkar” dedi.

 “Mersin yerel basını zor ekonomik şartlarda görev ifa ediyor”

Ekmen sözlerine devam ederek, “Mersinle ilgili en önemli haber kaynağımız şüphesiz Mersin yerel basını. Mersin yerel basını çok zor ekonomik şartlarda hem basılı medya hem internet medyası aracılığıyla çok önemli bir görev ifa ediyor.  Mersin yerel basını sadece bize doğru haberleri iletmiyor aynı zamanda bizim de sesimiz oluyor ve çalışmalarımızı kamuoyuna duyurmamız da önemli bir işlev görüyor”  açıklamasında bulundu.

 “Mersin’i doğru anlamamız için objektif medya kuruluşları önemli bir araç”

Mehmet Emin Ekmen şöyle devam etti,  “Ben de Mersin’deki basılı gazeteleri, Tv kanallarını ve değer ürettiğini düşündüğüm web sitelerini düzenli olarak takip ediyorum. Mersin Times gerek verdiği hızlı, objektif haberler gerekse de kaliteli yazar kadrosu ile Mersin’i doğru anlamamız için çok önemli bir araç. Ben bu ziyaretimiz vesilesiyle Mersin Times yayın yönetmeni ve başta Kerem Türk olmak üzere kıymetli yazarlarını tebrik ediyor ve onlara başarılı bir yıl diliyorum.”

Ardından söz alan Mersin Times Gazetesi İmtiyaz Sahibi Kerem Türk, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  DEVA Partisi, Türkiye çapında siyasette önemli bir çığır açtığını kaydeden Türk, “basın mensubu olarak sizleri takip etmek elbette bizim asli görevimizdir. Gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki, Mersin milletvekilleri içerisinde kentimizin sorunlarına dikkat çeken tek vekilsiniz. Bu tespit gözlemlerimiz dâhilinde oluşmuştur. Ankara siyasetini yerelde tartışmanız yine önemli bir farkındalık yaratmaktadır. Kucaklayıcı ve kapsayıcı özeliğiniz takdire şayan iken, kentin iş dünyasından tutun STK’lara, Oda temsilcilerinden, esnafa kadar dile getirdiğim açıklamalar ile aynı fikirde olduğunu söyleyebilirim. Ziyaretiniz bizleri onurlandırdı. Mersin Times ailesi olarak, yeniden hoş geldiniz diyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.  (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Gültak; Akdeniz ve Büyükşehir için destek istedi

Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Gültak, beraberinde Cumhur ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir