Ana Sayfa / GÜNDEM / DİTAV, geleneksel iftar yemeği düzenledi

DİTAV, geleneksel iftar yemeği düzenledi

Diyarbakır Tanıtma Kültür ve Yardımlaşma Vakfı (DİTAV) Mersin Şubesi, düzenlediği iftar yemeğinde Diyarbakırlı hemşerilerini buluşturdu. DİTAV Mersin Şube Başkanı Feridun Gündüz, her yıl Ramazan Ayında iftar yemeği düzenlediklerini hatırlatarak, vakıf olarak, sosyal ve kültürel çalışmalara da çok önem verdiklerini ifade etti.

Diyarbakırlılar, DİTAV Mersin Şubesi tarafından her yıl Ramazan Ayında düzenlenen geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi. Katılımcılara yönelik bir konuşma yapan DİTAV Mersin Şube Başkanı Feridun Gündüz, “Böylesi özel günlerde bir arada bulunmaktan mutlu oluyoruz. Vakıf Faaliyetlerimiz hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak istiyorum; Geçen ay içerisinde Ankara’da Genel Merkez Yönetim ve Denetim Kurulları seçimi yapıldı. Divan Başkanlığı için beni önerdiler ve uygun buldular, sağolsunlar. Başarılı bir Genel Kurul gerçekleştirdik. Genel Başkanlığa Metin Cızreli ağabeyimiz yeniden seçildi. Abdülkadir Aksu ve Hikmet Çetin’de Onur Kurulu Üyeliklerine yeniden seçildi. Mersin dışındaki diğer Şubelerimiz olan Antalya, İstanbul, Eskişehir, Adana ve Diyarbakır güzel faaliyetler içinde.  Diyarbakırlılar arasında dayanışma ve iş birliğini artırmak için çalışıyoruz. Diyarbakır Vakfı DİTAV Mersin olarak bugüne kadar sosyal ve kültürel olarak birçok önemli çalışmalara imza attık. Üniversitede okuyan 15 öğrencimize 9 ay boyunca düzenli Burs veriyoruz ve bu sayıyı da her yıl arttıracağız. Bunu hayırsever Diyarbakırlı hemşerilerimiz sayesinde yapıyoruz. Öncelikle Yönetim Kurulundaki arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Yönetim dışından da katkı veren Diyarbakırlı hemşerilerimiz oldu. Onlara da gönül dolusu teşekkür ediyorum” dedi.

Gündüz açıklamasına devamla, “Ramazan Gıda Kolisi veya Alışveriş Çeki alımı için oluşturduğumuz Fona destek veren dostlarımız var. Bu haftadan itibaren dağıtımımız başlıyor. Yakın çevrenizde gıda ihtiyacı olan kişiler varsa lütfen Başkan Yardımcımız Saadettin bey veya Saymanımız ile iletişime geçsinler. Ayrıca Binamızın mutfak ve diğer tadilatları için elbirliği ile katkıda bulunan tüm hemşerilerimize çok çok teşekkür ediyorum. Yakın zamanda Halk Müziği Koromuz faaliyete geçecek. Burada hem kadın hem de erkek sesine ihtiyacımız var. Biliyorsunuz Diyarbakır’ın tarihini ve müziğini yaşatmak çok önemlidir. Koroya katılmanızı bekliyorum. İngilizce ve diğer kişisel gelişim konusunda da kurslar planlıyoruz. Sizden rica haftada 6 gün açık olan vakfımıza uğramanızdır. Üyelik kayıtlarını açtık. Formları doldurup Genel Sekreterimiz Özgür hanıma verebilirsiniz. Allah oruçlarımızı kabul etsin.  Afiyet olsun” ifadelerini kullandı.

İftar yemeği öncesi Hüseyin Kahar tarafından Kurandan dualar okundu.İftar yemeğinin ardından DİTAV Sosyal İşler Komite Başkanı, Sanatçı Cengiz Gündüz tarafından Diyarbakır yöresine ait Halk Müziği Türkülerini solo olarak seslendi. Ardınsan Sadullah Baran tarafından yöresel Kürtçe türküler söylendi. Her iki sanatçının da gösterdikleri performans izleyiciler tarafından beğenilerek alkışlanması dikkat çekti.

Buluşmanın sonunda Ressam Helin Göksun, İstanbul’daki etkinliğe katılmasında kendisine sponsorluk desteği veren YÖRÜKSÜT Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Öz’e  teşekkür ederek tablolarından birini hediye etti. Ayrıca kendisine sahip çıktığı için DİTAV Mersin Başkanı Ferudun Gündüz’e de teşekkür ederek bir tablo hediye etti. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Akdeniz’de 23 Nisan Bayramı temsili devir teslim töreni

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Hoşyar Sarıyıldız ve Nuriye Arslan, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir