Ana Sayfa / ASAYİŞ / Mersin Polisinden DEAŞ’a  Operasyon; 7 gözaltı

Mersin Polisinden DEAŞ’a  Operasyon; 7 gözaltı

Mersin Emniyet Müdürlüğü, DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyonda, örgüt mensubu şahısların illegal yollardan sınır geçişlerine aracılık ettikleri tespit edilen 7 şüpheliyi gözaltına aldı.

Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü olarak İstihbarat Şube Müdürlüğü ile koordineli şekilde DEAŞ terör örgütü mensuplarının eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik olarak yapılan çalışmalarına aralıksız devam ediyor.  Haklarında geçmiş dönemde silahlı olarak faaliyet yürüttükleri, örgütün ideolojisi doğrultusunda hareket ederek çatışma bölgelerine eleman kazandırmaya yönelik çalışmalarda bulundukları ve örgüt mensubu şahısların illegal yollardan sınır geçişlerine aracılık ettikleri tespit edilen (S.F), (T.M), (H.T), (W.H.M.M.), (M.A), (M.A.), (A.M), (AH.) ve (M.K.D.) isimli şüpheli şahıslara yönelik Özel Harekat Polislerinin de destek verdiği toplam 152 Polisin  katılımıyla operasyon yapıldı.

Operasyon neticesinde şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda; 21 bin 500 Suriye lirası, 800 Euro, 23 bin 100 ABD Doları ve çok sayıda örgütsel materyal ele geçirildi. 7 şüpheli şahıs gözaltına alındı 1 şüpheli şahsın 12.01.2024 günü deport edildiği anlaşılmış olup 1 şüpheli şahsın da yakalama çalışmaları devam ediyor.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yayınlayan Mersin emniyet Müdürlüğü, “Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecek” uyarısında bulundu.  (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Gültak; Akdeniz ve Büyükşehir için destek istedi

Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Gültak, beraberinde Cumhur ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir