Ana Sayfa / ASAYİŞ / Mersin Polisinden Umut tacirlerine operasyon; 6 gözaltı

Mersin Polisinden Umut tacirlerine operasyon; 6 gözaltı

Mersin Merkezli ve Hatayı kapsayan operasyonda göçmen kaçakçılığı yapan çetelere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 6 şüpheli gözaltına alınırken, 5 kaçak göçmende yakalandı.

Mersin Emniyet Müdürlüğü konuya dair yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Emniyet Müdürlüğünün açıklamasında, Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ile istihbarat birimlerinin yaptığı çalışmalarda, Suriye’den deniz yoluyla Hatay’a, oradan da karayoluyla Mersin’e geldikleri tespit edilen ve yasadışı yollarla Avrupa ülkelerine gitme arayışında olan düzensiz göçmenlerin olduğu tespitin yapıldığı kaydedildi.

Yapılan tespitler üzerine Operasyon başlatan Mersin Emniyet Müdürlüğü, yayınladığı açıklamada; “Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğümüz ve istihbarat birimleri ile yapılan koordineli çalışmalarda ” Göçmen Kaçakçılığı yapmak”, ” Bir Yabancı Ülkeye Sokmak veya Ülkede kalmasına imkân sağlama” ve ” Türk vatandaşı veya yabancının yurt dışına çıkmasına imkân sağlama” suçlarından aranan şahıslara yönelik yapılan operasyonları derinleştiren ekiplerimiz: Suriye’den deniz yoluyla Hatay iline sonrasında ise karayoluyla Mersin’e geldikleri tespit edilen ve yasadışı yollarla Avrupa ülkelerine gitme arayışında olan düzensiz göçmenlerin yakalanabilmesi ve organizatörlerin deşifre edilmesi amacıyla, Mersin Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerince Mersin il merkezi ve Erdemli ilçesindeki toplam 2 adrese yönelik operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda, yurtdışına çıkış arayışımda olan 5 düzensiz göçmen ve can yelekleri ele geçirilmiş, konuyla ilgili göçmen kaçakçılığı faaliyetlerini organize ettikleri anlaşılan 1’i Hatay ilinde olmak üzere toplam 6 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Yapılan operasyon neticesinde, şüphelilerin Suriye ülkesindeki organizatörlerle irtibatlı şekilde temin edilen kaçak göçmenlerin deniz yoluyla farklı rotalar üzerinden Avrupa ülkelerine gidişlerini organize ettikleri anlaşılmıştır. Yakalanan şüpheliler tamamlanan işlemleri sonrasında Erdemli Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” bilgileri yer aldı. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Gültak; Akdeniz ve Büyükşehir için destek istedi

Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Gültak, beraberinde Cumhur ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir