Ana Sayfa / GÜNDEM / Mezitli Belediyesi Örgü Evi, Kadınları Bir Araya Getiriyor

Mezitli Belediyesi Örgü Evi, Kadınları Bir Araya Getiriyor

Mezitlili kadınların buluşma noktası haline gelen Mezitli Belediyesi Örgü Evi, her hafta farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Menderes Mahallesi Perşembe Pazarı doğusunda bulunan ve faaliyete geçtiği günden bu yana gerçekleştirdiği sosyal projelerle adını Türkiye çapında duyurmayı başaran Örgü Evi, kadınların buluşma noktası haline geldi. Keyifli ve sıcak aile ortamı yakalayan kadınlar, Örgü Evi’nde çaylarını yudumluyor, sohbet ediyor ve örgülerini örüyor.

Mezitli’de yaşayan kadınların buluşma noktası haline gelen Mezitli Belediyesi Örgü Evi, her hafta farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Öte yandan özel projelere destek olan Örgü Evi sakinleri, toplumda daha fazla bilinç oluşturmak adına örnek çalışmalara imza atıyor. Ördüklerini, kış şartlarında vatan mücadelesi veren askerlere, kırsal kesimde eğitim gören öğrencilere ve başka şehirlerdeki ihtiyaç sahibi insanlara ulaştıran kadınlar, kendilerine böyle bir imkânı sağladığı için Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkürlerini sundu.

“İkinci adresimiz oldu”

Kadınların, sadece el becerilerini geliştirmekle kalmadıklarını, kendi aralarında dayanışma ve paylaşma duygusunu da güçlendirdiğini dile getiren Örgü Evi sorumlusu Şeyda Kıritır, “Orman Müdürlüğünden emekliyim. Örgüyü hobi olarak yapıyorum. Emekli olunca örgüye daha çok yöneldim. Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan sağ olsun, bizlere böyle bir mekân ayarladı. Çok severek, mutlu bir şekilde başladım. Etrafımdaki emekli hanımları buraya gelmeleri için davet ettim. Burada çok güzel birliktelik sağladık. Güzel zaman geçiyoruz. İkinci adresimiz oldu. Herkes burada çok mutlu. Örgülerle terapi oluyoruz adeta. Çok iyi kaynaştık. Sıkı arkadaşlıklar kurduk. Burada çok mutluyuz. Belediyemize çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.  (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Ekmen, Uluslararası Anadili Günü’nde yaşayan dil ve lehçeleri yeniden sordu

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Milli Eğitim Bakanı Yusuf ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir