Ana Sayfa / GÜNDEM / Mezitli Lions Yaşam Merkezi’nin temeli atıldı

Mezitli Lions Yaşam Merkezi’nin temeli atıldı

Mezitli Belediyesi, Türkiye’de ilk ve çok anlamlı bir projeyi daha hayata geçiriyor. Mezitli Belediyesi ve Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği işbirliğiyle yapılan ‘Mezitli Belediyesi Lions Yaşam Merkezi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Yeni Mahalle’de gerçekleşen törende Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği Uluslararası Direktörü Danyal Kubin, Uluslararası Lions MD118 Konsey Başkanı Ender Sakintuna, Uluslararası Lions 118U Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Erol Aydın, Uluslararası Lions 118U Yönetim Çevresi Geçen Dönem Genel YönetmeniAyşegül Taş, Uluslararası Lions 118U Yönetim Çevresi Genel Yönetmen 1. Yardımcısı Cengiz Kurt, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, STK yöneticileri ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.

Mezitli Belediyesi Kreş Müdürlüğü’ne bağlı Gündüz Bakımevlerinin öğrencileri de törene katımda bulunarak, renk kattı. Mezitli Belediyesi Lions Yaşam Merkezi deprem bölgesinden gelen vatandaşların üretim ve satış mekanı olarak kullanılacak. Ayrıca çocuk gündüz bakımevi olarak da kullanılacak Yaşam Merkezi, çeşitli sosyal alanları da içinde barındıracak.

“Mezitli’ye 50 milyonluk yatırım”

Yaşam Merkezi’nin temel atma töreni öncesi kısaca bilgi veren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Bugün güzel Mezitlimiz içerisinde anaokulu ve iş edindirme merkezini kapsayan önemli bir sosyal tesise daha kavuşuyor. 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Mezitli ve Mersin’in deprem illerine yakın olması ve Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Gaziantep ve Hatay illerinden Mezitli’deki yakınları olması nedeniyle Mersin’e 250 bin, Mezitli’ye ise 45 bin depremzede gelmişti. O dönemde biz belediye olarak hizmet yaparken halkımız ve birçok STK yanında özellikle Lions’larında büyük desteğini gördük. Meclisimizin oybirliği ile aldığı karar ve yaptığımız protokol çerçevesinde temelini belediyemizin hazırladığı depremzedelere yönelik bu tesisin yapımına tüm dünya Lions’larının emeği geçmektedir, katkı koymaktalar. Kendilerine teşekkür ederim. Depremzede çocuk ve yetişkinler için sosyal yaşam alanlarından oluşan bu tesis; zemin oturumu 758 metrekare olup, 2 kat ve yapı inşaat alanı 1656 metrekaredir. Maliyeti ise bugün ki değer ile 50 milyon TL’dir. Görevde olduğum 10 yıllık sürece Mersin Lions kulüpleri ile çok güzel iş birliğimiz oldu. Yaptıkları hizmetler için teşekkür ederim. Bu tesis ile de öncelikle gereksinmesi olan depremzedeler olmak üzere toplumsal bir hizmet daha yerine getirmiş olmaktasınız.Konfederasyon Başkanımız sayın Ender Sakintuna ile Federasyon Başkanımız Erol Aydın’a destekleri için şükranlarımı sunuyorum. DanyalKubin benim için çok özel bir insan onun için söyleyecek çok sözüm var.Danyal Bey olmasaydı bu eser olmayacaktı. Bu vesile ile kendisinin uluslararası platformda da ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiğini söylemeden geçemeyeceğim. Katkılarınız için tekrar teşekkür eder sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.(Mersin Panorama)

 

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

MTOSB’den İl Emniyet Müdürü’ne ziyaret

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Mersin İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk’ü makamında ziyaret ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir