Ana Sayfa / Manşet / Bozan: Mersin’in de Türkiye’nin de sorunlarını çözeceğiz

Bozan: Mersin’in de Türkiye’nin de sorunlarını çözeceğiz

Mezitli Cemevi’ni ziyaret eden Yeşil Sol Parti Milletvekili adayı Ali Bozan, “Mersin’de de milletvekili sayımızı yüzde 100 artıracağız. Güçlü temsiliyetle Mersin’in de Türkiye’nin de sorunlarını çözeceğiz” dedi. Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili adayı Şerif Durmaz da, “Bizler, bu ülkede uzun yıllardır süren yanlışları değiştirmek için geliyoruz. Yok saymalara, baskılara, ötekileştirmelere karşı güçlenerek geliyoruz” diye konuştu.

Mersin’in dört bir yanında seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) milletvekili adayları, “Birlikte Değiştireceğiz” şiarıyla halklarla buluşuyor.  Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili adayları Avukat Ali Bozan ve Şerif Durmaz, bayramın ikinci gününde Kayseri Sarızlılar Lokali ve Mezitli Cemevi’ni ziyaret etti. Ziyaretlerde; Yeşil Sol Parti’nin seçimlerde demokrasinin, barışın, eşit yurttaşlığın ve özgürlüğün anahtarı olduğunu söyleyen adaylar, halkların desteğiyle bu dönem Meclis’e güçlü bir temsiliyetle gideceklerini vurguladı.

Programa; Kayseri Sarızlılar Lokali ziyaretiyle başlayan adaylar, burada çok sayıda vatandaşla bir araya geldi, sohbet etti. Lokal’de yurttaşların sorularını yanıtlayan Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, sandıklara sahip çıkılması çağrısı yaptı. Bozan ayrıca, her bir oyun kıymetine vurgu yaparak oyların boşa gitmemesi için vatandaşların stratejik oy kullanması gerektiğini savundu.

“Mersin’deki milletvekili sayımızı yüzde 100 artıracağız”

Programın devamında; Mezitli Cemevi’ni ziyaret eden adaylar burada da yoğun ilgiyle karşılandı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Mezitli Cemevi Başkanı Ferdi Koç, Aleviler olarak seçimi önemsediklerini ve Türkiye’ye özgürlük, barış ve demokrasinin gelmesi için her zaman olduğu gibi 14 Mayıs seçimlerinde de bu bilinçle hareket edeceklerini belirtti.

Gösterilen ilgiye teşekkür eden Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, Türkiye’de yaşayan halklara hizmet etmek için yola çıktıklarını belirterek, “Kürt ve Alevi biri olarak konuşuyorum. Bir insanın kendi kimliğini, dilini, inancını saklamak zorunda kalmasının sıkıntısını biliyorum. İnsanlar tüm renkleriyle özgürce yaşayabilmeliler. Bizim zenginliğimiz bu zaten. Mersin de farklı kimliklerin, kültürlerin ve inanışların, bir arada barış içerisinde yaşadığı özgün kentlerimizden biri. İşte biz bu amaçla Yeşil Sol Parti’deyiz. Bizim partimiz; tüm inançların, dillerin, kimliklerin huzurunu, barışını savunuyor. Ben de eminim ki Mersin’den alacağımız destekle bu kentteki milletvekili sayımızı yüzde 100 artıracağız. Güçlü temsiliyetle Mersin’in de Türkiye’nin de sorunlarını çözeceğiz” dedi.

“Yok saymalara, baskılara, ötekileştirmelere karşı güçlenerek geliyoruz”

Yeşil Sol Parti Milletvekili adayı Şerif Durmaz da Cemevi yönetimine ve üyelerine gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür etti. Durmaz, “Bu ülkede Aleviler, resmi ideoloji tarafından her zaman baskılandı. Bizler; bu ülkenin, inançlarını özgürce yaşayan insanların ülkesi olması hedefi ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Bizler, bu ülkede uzun yıllardır süren yanlışları değiştirmek için geliyoruz. Yok saymalara, baskılara, ötekileştirmelere karşı güçlenerek geliyoruz. Çünkü yanımızda halklar var. Halkların desteği ile 14 Mayıs’ta sandıklarda 21 yıllık AKP iktidarına gereken cevabı hep birlikte vereceğiz. 15 Mayıs’ta da tekrardan bir araya gelip çifte bayramımızı hep birlikte kutlayacağız. Az kaldı birlikte kazanacağız” diye konuştu.  (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Bir dokunuşun yarattığı büyük mutluluk

Mersin’in en uzak noktasına kadar vatandaşın her türlü talebini karşılayan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus’a bağlı ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir