Ana Sayfa / HABERLER / “Mezitli Belediyesi Eşitlik Birimi, Uluslararası Kongrede çalışmalarını dünyaya tanıttı”

“Mezitli Belediyesi Eşitlik Birimi, Uluslararası Kongrede çalışmalarını dünyaya tanıttı”

Mezitli Belediyesi Eşitlik Birimi, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın hakları konularında gerçekleştirdiği çarpıcı çalışmaları uluslararası platformda duyurmaya devam ediyor. ‘Uluslararası 5 Ocak Sosyal ve Beşeri Bilimler Kongresi’nde, belediyenin öncü projeleri ve toplumsal cinsiyet eşitliği bağlamında yapılan değerlendirmeler sunuldu. Kongreye 6 ülkeden çalışmalarını sunmak üzere akademisyenler ve araştırmacılar katılım sağladı.

Mezitli Belediyesi Eşitlik Birimi Sorumlusu ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Uzmanı Dr. Burcu Şanlı, kongrede “Belediyelerin Eşitlik Birimi Çalışmalarının Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Bağlamında Değerlendirilmesi: Mezitli Belediyesi Örneği” başlıklı araştırmasını sundu. Bu çalışmada, Türkiye genelindeki eşitlik birimlerinin durumları incelenirken, Mezitli Belediyesi’nin Eşitlik Birimi ile Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi’nin ücretsiz psikolojik destek hizmetleri, cinsiyete yönelik şiddetle mücadele ve çocuk koruma kanunu kapsamındaki çalışmalar anlatıldı. Dr. Şanlı, aynı zamanda kongrede oturum başkanlığı görevini de üstlenerek, bilimsel paylaşımların ve tartışmaların yönlendirilmesine katkı sağladı.

Kongre sunumlarının uluslararası alanda görünürlüğünü artırarak benzer çalışmaların yaygınlaşmasına katkı sağlayacağını belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, ayrıca, belediyenin bu alandaki çalışmalarının sürdürülebilir bir biçimde devam edeceği vurgulandı. Bu etkinlik, Mezitli Belediyesi’nin sosyal sorumluluklarını üstlenerek, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda uluslararası alanda öncü bir rol oynamaya devam ettiğini bir kez daha gösterdi. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Ekmen, Uluslararası Anadili Günü’nde yaşayan dil ve lehçeleri yeniden sordu

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Milli Eğitim Bakanı Yusuf ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir