Ana Sayfa / GÜNDEM / Seçer: Mersin’de Huzur Havası Hâkim

Seçer: Mersin’de Huzur Havası Hâkim

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Mersin Barosu’nu ziyaret ederek avukatlarla bir araya geldi. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hukuk camiası ile iç içe olduğunu ve Mersin Barosu ile sürekli ortak çalışmalar yaptıklarını dile getiren Seçer, Mersin Barosu’na bağlı bir sosyal tesis oluşturmak istediklerini ve bu konuda çalışma yürüttüklerini söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Mersin Barosu’nu ziyaret ederek avukatlarla bir araya geldi.

Seçer: “Hukuk camiası ile iç içe ve ortak çalışmalar yürütüyoruz”

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hukuk camiası ile iç içe olduğunu ve Mersin Barosu ile sürekli ortak çalışmalar yaptıklarını dile getiren Başkan Seçer, Mersin Adliyesi’nin fiziksel koşullarının şu an yetersiz kaldığını dile getirdi.  Seçer, “Adliye binasının yan tarafındaki arazi bizden istendi. Biz de bir katkımız olsun, avukat, hâkim, bu camiada çalışan herkes daha iyi ortamlarda çalışsın diye burayı hibe ettik” ifadelerini kullandı.

“Sosyal belediyecilikte Türkiye’nin önde gelen belediyelerindeniz”

Sosyal belediyecilikte Türkiye’de örnek gösterilen belediyelerin başında geldiklerini dile getiren Seçer, “Bunun temel sebebi Mersin’in demografik yapısı. Bu gerçeklik içerisinde Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak ortaya koyduğumuz politikaların en başına sosyal politikaları yazdık. Daha sonra yenilikçi belediyecilik ya da yatırımcı belediyecilik kavramlarının altını doldurmaya çalıştık” dedi.  Mersin Barosu’na bağlı bir sosyal tesis oluşturmak istediklerini ve bu konuda çalışma yürüttüklerini belirten Seçer, “Yine başta kadın, çocuk ve hayvan hakları olmak üzere baronuzla ortaklaşa çalıştığımız birçok konu var. Mersin Barosu’na bağlı Meclis’te ortak çalıştığımız arkadaşlarımız var. Meclis çalışmalarında arkadaşlarımızın hukuki birikiminden yararlanıyoruz” diye konuştu.

“Mersin’de bir huzur havasının hâkim olduğunu biliyorum”

Mersin’in coğrafi ve demografik özellikleri bakımından oldukça heterojen bir yapısı olduğunu ve bu farklılık içerisinde memnuniyet yaratacak hizmetleri hayata geçirdiklerini belirten Seçer, Mersin’in siyasal aritmetik olarak da heterojen bir yapıya sahip olduğuna dikkat çekti. Seçer, “Bu kadar farklı görüşler içerisinde kenti yönetmek, bütün kültürlere, yapılara, anlayışlara memnuniyet yaratacak bir politika uygulamak çok kolay değil. 5 yıllık uygulamalarımızda her kesimle doğru iletişimimiz oldu. Her kesimin dertlerini, memnuniyetlerini ya da şikâyetlerini dinledik. Mersin’de bir huzur havasının hâkim olduğunu görüyorum, bunu biliyorum” sözlerine yer verdi.

“Millet iradesinin sandığa girdiği gibi tutanaklara da geçmesini istiyorum”

Yaklaşan yerel seçim ile ilgili de konuşan Seçer, “Adaletin olmadığı bir toplumda diğer konuları konuşmanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Onun için demokrasi derken bir yanda da birbirinin ayrılmaz parçası olan hukuk devleti kavramı da eklenmeli. Bir seçime gidiyoruz. Tarafsız, bağımsız, şaibenin olmadığı bir seçim olmasını arzu ediyoruz. Millet iradesinin sandığa girdiği gibi tutanaklara da geçmesini istiyorum. Bu konuda zaten siyasi partiler gerekli tedbirleri alıyordur. Ama oluşacak bir gayri hukuki durumda sizlerin, hukukçuların Türkiye demokrasisine ve hukuk devleti anlayışına sahip çıkacağını düşünüyorum. Bu hassasiyette olduğunuzu biliyorum” ifadelerine yer verdi.

Özdemir: “Başkanımız şehrimize gerçekten çok büyük değer sağladı”

Ziyaretinden dolayı Başkan Seçer’e teşekkür eden Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, “Başkanımız görev süresince şehrimize gerçekten çok büyük değer sağladı. Kendisine emeklerinden dolayı Mersinli bir yurttaş olarak teşekkürlerimi sunuyor ve önümüzde seçim sürecinde başarılar diliyorum” dedi.

Özdemir, Başkan Seçer’e ziyaretinden ve kente sağladığı katkılardan dolayı bir de plaket takdim etti. Buluşmanın ardından İstiklal Caddesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştiren Seçer, esnaf ve yurttaşlar ile bol bol sohbet etti. Seçer’den duydukları memnuniyeti dile getiren yurttaşlar, “Her zaman yanındayız. İyi ki senin gibi bir başkanımız var” diyerek desteklerini ifade etti. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

MTOSB’den İl Emniyet Müdürü’ne ziyaret

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Mersin İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk’ü makamında ziyaret ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir