Ana Sayfa / GÜNDEM / Toroslar’da çocuklar, ara tatili ve bayramı doyasıya yaşadı

Toroslar’da çocuklar, ara tatili ve bayramı doyasıya yaşadı

Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesinin, çocukların ara tatilini ve bayramı en güzel şekilde geçirebilmesi için düzenlediği Toroslar Çocuk Şenliği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103’üncü yıl dönümünde coşkuyla sona erdi.

Kentin dört bir yanından binlerce çocuğun aileleri ile birlikte katıldığı ve 6 gün süren etkinlikte Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki alan tıklım tıklım doldu.

“Çizgi dizi kahramanları, dev oyun parkuru. Eğitici ve eğlenceli atölyeler ile çocukların dünyasına neşe katılar”

Çocuklar, ekranların sevilen animasyon çizgi dizi karakterleri Rafadan Tayfa, Harika Kanatlar, Kukuli, Keloğlan, Niloya ve Elif’in Düşleri’nin performanslarını, Hacivat-Karagöz, sihirbaz gösterilerini keyifle izledi. Şenlik alanında, şişme oyun grupları, animatörler, yüz boyama ve uzay gözlemevi gibi birbirinden eğitici ve eğlenceli aktiviteler de yer aldı. Çocuklar, her gün 3 seans olarak düzenlenen ve çizgi dizi kahramanlarının gerçeğe yakın kostümleriyle sahneye çıkan tiyatrocuların gösterileriyle çok mutlu oldu. Gösterilerdeki müziklere eşlik eden çocukların heyecanı ise görülmeye değerdi. Belediyenin bu etkinliği, hem çocukların hem de anne ve babaların büyük beğenisini topladı. Çocuklar ve aileleri, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür ederek, masal gibi bir ara tatil dönemi geçirdiklerini söyledi.

“Mersin’in en büyük çocuk şenliğini, çocuklarımızla buluşturduk”

Mersin’in en büyük Çocuk Şenliği’ni Toroslar’da 2’nci kez hayata geçirdiklerini belirten Başkan Yılmaz; “Her şey çocuklarımızın gülen yüzü ve mutluluğu için” dedi. Toroslar’da büyük bir aile olduklarını belirten Başkan Yılmaz, etkinliklere katılan tüm çocuklara ve ailelerine teşekkür ederek; “Bayramlar, sevgi ve paylaşmanın en güzel ifadesidir. Ara tatil ve Ramazan bayramı boyunca düzenlediğimiz Çocuk Şenliğimiz, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda coşkuyla sona erdi. Çocuklarımızın, gülen yüzü bizi mutlu etti. Toroslar Belediyesi olarak onları eğitici ve eğlenceli etkinliklerle buluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Büyükşehir 100 itfaiye eri ile kadrosunu güçlendirdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, İtfaiye Daire Başkanlığı’nda görevlendirilmek üzere alımını gerçekleştirdiği 100 itfaiye erinin görev yeri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir