Ana Sayfa / ASAYİŞ / Mersin İtfaiyesi’nden 158.saatte gelen mucize

Mersin İtfaiyesi’nden 158.saatte gelen mucize

Deprem felaketinin ardından bölgede canla başla çalışan Mersin Büyükşehir Belediyesi arama kurtarma ekipleri, Zonguldaklı madenci işçileriyle birlikte gerçekleştirdikleri çalışma sayesinde depremin 158.saatinde 17 yaşındaki Asya isimli genç bir kızı enkaz altından sağ olarak kurtardı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’n bağlı arama kurtarma ekipleri deprem bölgesinde can kurtarmaya devam ediyor. Felaketin üzerinden geçen 158 saat sonrasında Hatay General Şükrü Kanatlı Mahallesi’nde bulunan bir enkazdan 17 yaşındaki genç bir kız sağ olarak kurtarıldı.

Zonguldak’tan gelen maden işçileri ile birlikte söz konusu adresteki enkazda çalışma başlatan Mersin büyükşehir Belediyesi ekipleri, uzun çabaların ardından Asya isimli genç kızı kurtardılar.

Depremin ardından hemen organize olarak yıkımın yaşandığı il ve ilçelerde depremzedelerin yardımına koşan Mersin İtfaiyesi şu ana kadar 70’in üzrinde vatandaşın enkaz altından kurtarılmasını sağladı. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Çiçek üreticisi kadınlar, çiçek pazarında buluşuyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, farklı alanlarda üretim yapan kadın üreticilere desteğini sürdürüyor. Evde üretim yapan tüm ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir