Ana Sayfa / ASAYİŞ / Mersin Polisinden, günü birlik işletilen evler ve kiralık araç filolarına denetim

Mersin Polisinden, günü birlik işletilen evler ve kiralık araç filolarına denetim

Mersin Polisi il genelinde günü birlik işletilen evlere ve bir kiralık araç filolarına baskın düzenleyerek denetim yaptı. Denetim sırasında mevzuata aykırı davranan iki adet araç filosuna 63 bin, iki adette günü birlik tesise 59 bin TL para cezası kesti.

Kentin huzur ve güvenliğini, tahsis etmek için aralıksız çalışmalarına devam eden Mersin Emniyet Müdürlüğü, operasyonlarına devam ediyor. Konuya dair Mersin Emniyet Müdürlüğü, yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından genel asayiş ve kamu düzeninin sürekliliğinin sağlanması, genel güvenlik ve genel sağlık açısından risk teşkil eden unsurların engellenmesi, suça karışmış kişilerin yakalanması, kayıt dışı ekonomi ile mücadele edilmesi kapsamında günü birlik kiralanan evler ve kiralık araç firmalarının denetleme yaptıklarını bildirdi.

13 ilçenin tamamını kapsayan denetime 67 ekip, 226 personelin katılımı ile 363 adet kiralık araç firması ile 106 adet günü birlik tesis ve bu tesislere çakılı 500 adet günübirlik kiralanan evler denetlendi. Yapılan Denetimlerde mevzuata aykırılık nedeniyle: 2 adet kiralık araç firmasına 63.030 TL. 2 adet günü birlik tesise 59.704 TL olmak üzere toplamda 4 işletmeye 122.734 TL idari para cezası uygulandığı kaydedildi. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Başkan Özyiğit, Pirireis, Çiftlikköy ve Akkent’te vatandaşlarla buluştu

Yenişehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, Pirireis, Çiftlikköy ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir