Ana Sayfa / Manşet / Mersin’de her kesimi yansıtan meclis üyesi adaylarımızla geliyoruz

Mersin’de her kesimi yansıtan meclis üyesi adaylarımızla geliyoruz

Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Gültak, İhsaniye Mahallesi’nde düzenlenen ve miting havasında geçen halk toplantısında, 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde seçmenlerden destek istedi. Alanı dolduran vatandaşlara hitap eden Başkan Gültak, “Sizleri ayrıştırmak isteyenlere izin vermeyin. Bizden önce Akdeniz’de kavga, gürültü vardı. Biz 2019’da göreve gelince muhabbet başladı. Hiç kimse Alevi, Sünni, Türk, Kürt veya Zaza olduğu için ayrıştırılmadı. Herkesin ve her kesimin belediye başkanı olmayı başardık. Huzur, barış, kardeşliğin teminatı olduk. Her kesimi içeren Meclis üyesi listesi yaptık. O listede Türk, Kürt, Arap tüm kardeşlerimiz kendini buluyor” dedi.

Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Mustafa Gültak, Meclis üyesi adayı Canet Kıt tarafından İhsaniye Mahallesi’nde organize edilen açık hava halk toplantısına katıldı. Miting havasında geçen buluşmada mahalle sakini vatandaşlar, Başkan Gültak ve Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan’ı, partinin şarkıları ve ellerinde meşalelerle karşıladı.  Ellerde bayraklarla büyük coşku içinde gerçekleşen mahalle toplantısına Coşku AK Parti ve MHP İlçe Başkanlarının yanı sıra motor tutkunları da katıldı. Alanda hazırlanan platforma çıkan Başkan Gültak, hep bir ağızdan söylenen şarkılara eşlik etti, ardından vatandaşlara hitap etti. Akdeniz’de 5 yılda hayata kattıkları hizmet, proje ve yatırımları anlatan Başkan Gültak, ilçenin kayıp 25 yılını geri kazandırdıklarının altını çizdi. Kadınlar ve gençler yararına hayata geçen projeleri hatırlatan Başkan Gültak, Akdeniz’de ayrımcılık yapmadan herkesi kucakladıklarını ve hizmet verdiklerini ifade etti.

“Her kesimi yansıtan bir Meclis üyesi listesi hazırladık”

Yeni dönemde de Akdeniz’i büyüten, geliştiren ve yükselterek hak ettiği seviyelere getiren hizmet, proje ve yatırımlara devam edeceklerinin altını çizen Başkan Gültak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Sizleri ayrıştırmak isteyenlere izin vermeyin, birleştirenlerin yanında olun. Bizden önce Akdeniz’de devamlı kavga, gürültü vardı.

Biz 2019’dan sonra gelince muhabbet başladı. Kimse Alevi olduğu için, kimse Sünni olduğu için, kimse Kürt veya Zaza olduğu için, kimse Giritli olduğu için ayrıştırılmadı. Biz, her kesimin ve herkesin belediye başkanı olmayı başardık. Herkesle ilgili görüşmelerimiz, temaslarımız ısrarla devam etti. Huzurun, barışın, kardeşliğin teminatı olduk. Her kesimi içeren bir Meclis üyesi listesi yaptık. O listede Türk, Kürt, Arap tüm kardeşlerimiz kendini buluyor. Herkes var, her kesim var. Biz Akdeniz’i böyle yönetiyoruz.”

“Mehmet Akif, İstiklal Marşı’nı şarkı olsun diye yazmadı”

Başkan Gültak; Akdeniz’de, 31 Mart’ta kâğıt üzerinde 3 siyasi partinin yarışacağını kaydederek, “Bunun bir tanesi evden çalışıyor, sahaya çıkmıyor, hiç görünmüyor.  Bahçe, Kazanlı, Karaduvar, Şevket Sümer, Güneş ile ilgili bir projesi var mı, bilen yok. Evden çalışacakmış bu arkadaş. Helal olsun! Geriye kaldı 2 parti. Biri karşınızdaki kardeşiniz, tanıyorsunuz, Akdeniz’in Mustafa’sı. Diğeri kim? ‘Ben İstiklal Marşı okumak zorunda değilim’ diyen zihniyet. Orada dur! Mesele devletse, mesele bu ülkenin Kurtuluş Savaşı’nın komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ise mesele İstiklal Marşı ise orada duracaksın. Bunları kabul eden herkes kardeşimiz. Ama bunlarla sorunun varsa orada dur! Atalarımız, Kurtuluş Savaşı’nda bunun için şehit olmadı, bunun için kucak kucağı yatmıyorlar. Devletimiz bizim, kutsalımızdır. İstiklal Marşı hepimizi bir araya marşımızdır. ‘Hakkıdır hakka tapan Milletimin İstiklal’ diyen Mehmet Akif, şarkı olsun diye yazmadı. Hepimiz kardeşiz. Devletimiz bir, bayrağımız bir! Bunları tartışmayız, tartıştırmayız da” ifadelerini kullandı.

“Herkesi kucaklayan, hizmet ve proje üreten kardeşinize destek istiyorum”

Sözlerini; “Bu ilçeyi 15-20 yıl boyunca yönettiler. Getirdikleri durum ortada” diyerek sürdüren Başkan Gültak, “Sizlerden ricam; hiç kimseyi ayrıştırmayan, herkesi kucaklayan, kentsel dönüşümle, imarla, kadınlarla, gençlikle, hastalarla birçok proje üreten bu kardeşinize 31 Mart’ta destek vermenizi istiyorum. Aksi takdirde bugüne kadar yaptığımız her şey boşa gider. Tüm bu projeleri de 5 yılda değil 2 buçuk yılda yaptık. Ve Büyükşehir olmadan yaptık. O yüzden sizlerden Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan’a da destek istiyorum. Kardeşim gelecek, onunla beraber, beni aşan sorunları birlikte çözeceğiz.” (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Akdeniz’de 23 Nisan Bayramı temsili devir teslim töreni

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Hoşyar Sarıyıldız ve Nuriye Arslan, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir