Ana Sayfa / GÜNDEM / MESİAD, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunarak; Mersin 12. İl olarak devlet teşvikleri ve destekleri kapsamında değerlendirilmelidir

MESİAD, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunarak; Mersin 12. İl olarak devlet teşvikleri ve destekleri kapsamında değerlendirilmelidir

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD), Cumhur Başkanı Recep Tayip Erdoğan’a “Kentimizin kalkınmada öncelikli iller arasına alınmasını arz etmekteyiz” ifadeleri ile çağrıda bulundu.

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği MESİAD, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ a çağrımızdır”  başlığı taşıyan yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada; “6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş-Pazarcık 7.7 ve Elbistan 7.6 ile 20 Şubat Hatay 6.4 ve 5.8 büyüklüğünde meydana deprem felaketlerinde 11 il doğrudan etkilenmiştir. Yaşanan felaket sonrasında konumu sebebi ile Mersin; depremden etkilenen misafirlerimizin nefes aldığı bölgenin “Terminal Kenti” haline gelmiştir. Şu an kentimiz; 400 bin Suriyeli nüfusa ek olarak artarak devam eden 300 bin misafiri ağırlamaktadır.

11 ilimizde meydana gelen büyük felaketin ilk gününden itibaren deprem bölgesindeki afetzede misafirlerimiz ve önceden sığınmacıların geldiği Mersin’ de 12. İl olarak devlet teşvikleri ve destekleri kapsamında değerlendirilmelidir. Ayrıca kentimizin kalkınmada öncelikli iller arasına alınmasını arz etmekteyiz.”

Yazılı açıklama şöyle devam eti; “Tüm kentlerimiz gibi Mersin’imizde yaşanan yoğun misafir göçünün üstesinden gelebilmek için borçların ötelenmesi, il katkı paylarının mevcut nüfusa göre artırılması; depremzedeler, sığınmacılar ve yerli halkın ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Mersin projelerinin ve yatırımlarının hızlandırılması konusunda duyarlılığınızı biliyoruz.

Aksi halde; Mersin aldığı göçler nedeniyle; alt yapı, barınma, içmesuyu, ulaşım, sağlık ve eğitim gibi hayati konularda yetersiz kalacaktır. Sizlerin duyarlı olduğunuzu biliyoruz. Kentimizi desteklemenizi saygılarımızla arz ederiz. Biriz, beraberiz. Geçmiş olsun Türkiye’ miz…” (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Bir dokunuşun yarattığı büyük mutluluk

Mersin’in en uzak noktasına kadar vatandaşın her türlü talebini karşılayan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus’a bağlı ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir