Ana Sayfa / Manşet / Serdar Soydan ürünü dalında bırakmayacağız

Serdar Soydan ürünü dalında bırakmayacağız

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, üreticilere müjde vererek, “Yaşanan sıkıntıları yakından biliyoruz. Mersin’in marka değeri olan ürünlerin dalında kalmasına, üreticinin para kazanamamasına asla razı olamayız. Biz üreticimizin ürünlerini dalında bırakmayacağız.” dedi.  

Mersin’in tarımı ile çiftçiler için özel projeler hazırladıklarını anlatan Serdar Soydan, Mersin’in geleceğini birlikte ve üretken belediyecilik anlayışı ile inşa edeceklerini kaydetti.

“Limonata markamız olacak… meyve kurutma tesisleri kuracağız”

Çiftçilerin zaman zaman yaşadığı sorunları çok iyi bildiğini anlatan Soydan, şunları söyledi:“Tarımla uğraşan hemşerilerimize destek olmak adına ve ürünlerinin daha iyi fiyatla piyasa değerinde faydalanmaları açısından, belediye soğuk hava depomuzu faaliyete geçireceğiz. Önemli ürünlerimiz var. Bunları sadece taze olarak tüketmeyi düşünmeyip, limonata markamız ile meyve kurutma tesislerini kuracağız. Bu sayede üreticimizi yalnız bırakmayacağız ve onları her zaman destekleyeceğiz.”

“Tarım aş, Mersin’in tarımına büyük destek sağlayacak”

Daha önceki açıklamalarında Tarım AŞ’yi kuracaklarını bir kez daha hatırlatan Serdar Soydan, “Tarım AŞ bünyesinde tarımsal kooperatifleşmeye destek vereceğiz. Tarım AŞ, ürünlerin kalitesi yükseltilecek, satış kapasitesi artırılacak ve plastik atıkları sulama borusuna dönüştürerek çiftçiye destek verecektir. Çiftçilik yapmak isteyen gençlere ve kadınlara Tarım A.Ş. ile destek verilecek.” dedi.(Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

Akdeniz’de 23 Nisan Bayramı temsili devir teslim töreni

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Hoşyar Sarıyıldız ve Nuriye Arslan, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir