Ana Sayfa / ÇEVRE / Toroslar’ın dört bir yanında üst yapı çalışmaları devam ediyor

Toroslar’ın dört bir yanında üst yapı çalışmaları devam ediyor

Toroslar Belediyesi, ilçe merkezinde ve yüksek kesimlerdeki mahallelerde üst yapı çalışmalarını eş zamanlı olarak sürdürüyor. Tahrip olan yolların bakım ve onarımının yanı sıra asfalt, kilit parke ve yeni yol açım çalışmalarını planlı bir şekilde yürüten belediye, yoğun yağışlar neticesinde olası taşma ve sel tehlikesine karşı sorun tespit edilen bağlantı yolları üzerinde de büz boru döşeme çalışması gerçekleştiriyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bu kapsamda; Yalınayak, Selçuklar ve Toroslar Mahallelerinde asfalt serim, Kaşlı Mahallesi’nde büz boru döşeme, Işıktepe, Gözne, Soğucak ve Kayrakkeşli Mahallelerinde yol açma, Demirtaş ve Bekiralanı Mahallelerinde ise kilit parke kaldırım çalışması yaptı.

“Amacımız, kaliteli ve konforlu ulaşım ağı”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; “Hem merkezde hem de yüksek kesimli mahallelerimizde ihtiyaç duyulan alanlarda gerçekleştirdiğimiz yenileme çalışmalarımız, program dahilinde aralıksız devam edecek” dedi.

Özellikle yüksek kesimli mahallelerde vatandaşların kışı daha rahat ve konforlu bir şekilde geçirmesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını belirten Başkan Yılmaz; “Mahallelerimizin ihtiyaçlarını hızlı ve planlı bir çalışmayla gideriyoruz. Bu çalışmalarla amacımız, kaliteli ve konforlu ulaşım ağımızı ilçemizin dört bir yanına ulaştırmak” diye konuştu. (Mersin Panorama)

hakkında mersin panorama

Tekrar kontrol edin

MTOSB’den İl Emniyet Müdürü’ne ziyaret

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Mersin İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk’ü makamında ziyaret ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir